4 iemesli, kādēļ siltumsūknis ir labākais apkures risinājums!

Ilgtermiņa apkures risinājumi šobrīd ir ļoti nozīmīgs jautājums, jo ik dienu mēs saskaramies ar klimata pārmaiņu radītajām sekām. Šī gada netipiski siltais rudens un augustā piedzīvotā lielgraudu krusa ir tikai daži piemēri, kas pierāda, ka klimata pārmaiņas nav izdomātas un ikvienam no mums ir jācenšas ikdienā ieviest risinājumus, kuri tās palēninātu un samazinātu klimata pārmaiņu radītās sekas uz apkārtējo vidi.
Ja runājam par privātmāju apkurināšanu – viens no gudrākajiem un ekoloģiskākajiem ilgtermiņa apkures risinājumiem ir siltumsūkņi. Siltumsūknis iegūst siltumu no dabas avotiem un pārveido to, lai tiktu veikta mājas apsildīšana, tādēļ tos droši var saukt par videi draudzīgu apkures risinājumu. Tomēr ilgtspējība nebūt nav vienīgā siltumsūkņu priekšrocība, tādēļ šajā rakstā apskatīsim 4 iemeslus, kādēļ siltumsūknis ir labākā izvēle mājas apsildīšanai!

 

siltumsuknis-majai

 

Zemas elektroenerģijas izmaksas – siltumsūkņi samazina enerģijas izmaksas, vienlaikus uzturot komfortablu mājas temperatūru visa gada garumā. Šīs sistēmas patērē mazāk enerģijas nekā tradicionālās apkures sistēmas, ļaujot pamanīt ietaupījumu jūsu ikmēneša komunālajos rēķinos. Kā arī siltumsūkņu sistēmas ir efektīvākas dzesēšanas jomā nekā tradicionālās gaisa kondicionēšanas sistēmas, ļaujot ietaupīt naudu ne tikai ziemā, bet arī vasarā.

 

 

temperaturas-iestatisana

 

Uzlabots telpu mikroklimats – siltumsūkņi veic filtrētā gaisa cirkulāciju visā mājā, uzlabojot kopējo iekštelpu gaisa kvalitāti. Kā arī siltumsūknis nodrošina vienmērīgu gaisa temperatūru visās ēkas telpās, sniedzot mājas iedzīvotājiem komfortablus dzīves apstākļus. Vēl viens, ne mazāk svarīgs fakts – siltumsūkņi neprasa regulārus uzturēšanas darbus, ļaujot mājas iemītniekiem baudīt komfortablus dzīves apstākļus, netērējot savu laiku un enerģiju mājas apkures sistēmas uzturēšanā.

 

 

 

silta-maja

Iespēja ietaupīt ilgtermiņā – sabiedrībā vēl aizvien valda uzskats, ka siltumsūkņu uzstādīšana ir ļoti dārga. Tomēr vēlamies atgādināt, ka jums ir jārēķina izmaksas par mājas apsildīšanu ilgtermiņā. Piemēram, ja jūs izvēlēsieties uzstādīt mājās granulu apkures katlu, ir jārēķinās, ka papildus apkures katla iegādei un uzstādīšanai jums ik gadu būs nepieciešams iegādāties granulas, kā arī būs jāvelta savs laiks regulārai katla uzpildīšanai. Savukārt, izvēloties mājas apsildīšanu ar siltumsūkni, jūs varat būt drošs, ka nākotnē nebūs jāsaskaras ar lielām papildus izmaksām, kas saistītas ar siltumsūkņa uzturēšanu vai apkopi. Šī iemesla dēļ, aprēķinot siltumenerģijas izmaksu ietaupījumu ilgtermiņā, ir pierādījies, ka siltumsūknis ir izdevīga izvēle.

 

 

majas-apkure

 

Zemas apkopes izmaksas – kā jau iepriekš minējām, siltumsūkņiem ir zemas apkopes izmaksas, salīdzinot ar citām apkures sistēmām, kā arī siltumsūkņiem ir ļoti ilgs ekspluatācijas laiks, un tiem reti ir nepieciešami remontdarbi. Turklāt bez papildu pārbūves siltumsūkņi var nodrošināt arī dzesēšanas funkcijas, nodrošinot komfortablu klimatu ne tikai ziemā, bet arī vasarā.

 

 

 

Ja plānojat mājas būvniecību vai renovāciju un vēlaties izvēlēties

efektīvu, dabai draudzīgu un ilgtspējīgu apkures risinājumu, kas ļaus jums baudīt komfortablu dzīves vidi, bez regulāra sava laika un darba ieguldīšanas – izvēlieties siltumsūkni!
HeatPumps komanda ar prieku pastāstīs par visām priekšrocībām, ko jūs iegūsiet, izvēloties siltumsūkni kā apkures risinājumu savai mājai!

0
    0
    Grozs
    Jūsu grozs ir tukšs