fbpx

Dažādi HVAC kompresoru veidi

Ir daudz veidu HVAC (siltuma, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas) kompresoru, taču jūsu sistēmai varat izvēlēties tikai vienu. Pareizas izvēles veikšana no paša sākuma ir svarīga, jo, kad jūsu HVAC sistēma ir pilnībā uzstādīta, ir labāk turpināt izmantot sākotnēji izvēlēto kompresora tipu. Pat ja jums jau ir esoša sistēma un vēlaties nomainīt kompresoru, ir ieteicams iepazīties ar dažādiem gaisa kompresoru tipiem pirms lēmuma pieņemšanas. Šajā ziņojumā mēs jums palīdzēsim izprast kompresoru pasauli, izceļot dažādos tipus, to darbības principus, priekšrocības, trūkumus un papildu informāciju, kas var palīdzēt pieņemt informētu lēmumu.

Kas ir gaisa kondicionēšanas kompresors?

Gaisa kondicionēšanas kompresors ir sistēmas visbūtiskākā daļa, jo tas veicina dzesēšanas ciklu, cirkulējot dzesēšanas šķidrumu pa visām sistēmas daļām. Būtībā tas saspiež dzesēšanas šķidrumu, kad tas ienāk dzesēšanas vai sildīšanas sistēmā, lai palielinātu tā kopējo temperatūru. Kad sistēma ir uzsildīta, gāze atstāj kompresoru un nonāk kondensatorā, kas ir vieta, kur sākas dzesēšanas process.

Kompresors strādā visvairāk; tas ir visas sistēmas sirds. Faktiski, kad citas HVAC sistēmas daļas ir bojātas, kompresors strādā smagāk, lai kompensētu to funkcijas, kas diemžēl samazina tā kalpošanas laiku. Bet tas nedarbojas otrādi. Kad kompresors ir bojāts, visa HVAC sistēma pārstāj darboties.

Par laimi, mūsdienās ražotie kompresori ir ļoti uzticami un viegli apkopjami. Ar profesionāļa veiktu regulāru apkopes grafiku varat sagaidīt, ka jūsu kompresors efektīvi strādās ilgāk.


Dažādi HVAC kompresoru tipi

Lai arī HVAC kompresoru tipi ir dažādi, tie veic to pašu funkciju, bet darbības principi atšķiras. Apskatīsim biežāk sastopamos tipus, izceļot to atšķirības:

Reciprocējošs kompresors:

Šis ir vispopulārākais gaisa kondicionēšanas kompresora tips. Tas bija viens no pirmajiem izgudrotajiem kompresoriem; tomēr, atklājot labākas tehnoloģijas un materiālus, dizains pastāvīgi uzlabojas.

Reciprocējošs kompresors ir pozitīvas pārvietošanas mašīna ar periodisku gaisa plūsmu, tas nozīmē, ka to vislabāk izmantot lietojumos, kuros nav nepieciešama nepārtraukta gaisa plūsma. Tomēr šo var novērst, izmantojot uztvērējrezervuāru, kas uzglabā gaisu, kad nepieciešama nepārtraukta gaisa plūsma.

Šis kompresors darbojas, balstoties uz Boila likumu, kas nosaka, ka “ideāla gāzes noteiktas masas radītais absolūtais spiediens ir apgriezti proporcionāls tā apjomam, ja temperatūra un gāze sistēmā paliek nemainīga.”

Šis kompresors parasti sastāv no 3 daļām: virzuļa, kloķvārpstas un cilindra.

Virzulis ir savienots ar kloķvārpstu ar stieni, un, kad kloķvārpsta veic rotācijas kustību, virzulis tiek virzīts atpakaļ un uz priekšu cilindrā. Šī rotācijas kustība ļauj dzesēšanas šķidrumam tikt absorbētam cilindrā, saspiestam un izvadītam ārā no cilindra. Šajā procesā divas papildu sastāvdaļas, sūkšanas vārsts un izplūdes vārsts, palīdz novērst dzesēšanas šķidruma aizbēgšanu no cilindra.

Kad kompresors ievelk gaisu, virzulis atkāpjas no izplūdes vārsta un rada vakuuma efektu, kas samazina spiedienu cilindrā, padarot to mazāku par sūkšanas spiedienu.

Saspiešanas taktā virzulis atgriežas pie izplūdes vārsta, saspiežot dzesēšanas šķidrumu un palielinot spiedienu cilindrā. Kad cilindra spiediens ir lielāks par sūkšanas spiedienu, sūkšanas vārsts spēcīgi aizveras, ieslēdzot dzesēšanas šķidrumu cilindrā.

No otras puses, kad cilindra spiediens pārsniedz izplūdes spiedienu, izplūdes vārsts tiek spēcīgi atvērts, dodot iespēju saspiestajam gaisam atstāt cilindru.

Priekšrocības

● Lieliski piemērots periodiskas gaisa plūsmas operācijām

● Ļoti efektīvs zemās līdz vidējas kompresijas attiecības lietojumos

● Zemākas sākotnējās izmaksas salīdzinājumā ar citiem kompresoriem, piemēram, rotācijas kompresoru

● Vienkārša konstrukcija, kas atvieglo apkopi

● Var izmantot jebkurā vidē, ieskaitot tīrās un netīrās

Trūkumi

● Darbības laikā rada ievērojamu trokšņa un vibrācijas līmeni

● Neefektīvs, apkalpojot augstas pieprasījuma lietojumus

● Nepieciešams uztvērējrezervuārs nepārtrauktai gaisa plūsmai

● Nepieciešams atdzesēšanas pārtraukums sakarā ar berzes izraisīto siltumu

● Īsāks kalpošanas laiks


Rotācijas kompresors

Rotācijas kompresors ir nākamais kompresora tips, ko visbiežāk atradīsiet gaisa kondicionēšanā un siltumsūkņu veidos. Tas ir pārnēsājams un kluss, padarot to par vēlamo izvēli vietās bez trokšņa piesārņojuma, piemēram, birojos, dzīvojamās mājās un viesmīlības ēkās. Atšķirībā no reciprocējošiem kompresoriem, rotācijas kompresori nodrošina nepārtrauktu gaisa piegādi, tādējādi samazinot papildu izmaksas par uztvērējrezervuāra iegādi un uzstādīšanu.

Šo kompresoru dažreiz dēvē par “helikālo skrūvju kompresoru”. Tas ir tāpēc, ka tajā ir divas savstarpēji iejaukušās helikālās skrūves (arī dēvētas par rotoriem), kas griežas pretējos virzienos, lai saspiestu dzesēšanas šķidrumu. Rotori ir konfigurēti tā, lai tiem būtu iegriezumi, kas ļauj gaisam brīvi pārvietoties caur kompresoru.

Turklāt rotoru virsmas ir savstarpēji saslēgtas un ievietotas kompresora kamerā ar ļoti ciešām tolerancēm. Starp rotoriem esošā telpa ir noslēgta ar eļļu vai specializētiem materiāliem, kas neļauj gaisam izbēgt caur savienojuma virsmām. Kad rotoru griešanās sākas, gaiss tiek spiests caur kamerām un ieslodzīts mazākā telpā. Kamēr rotoru griešanās turpinās, gaiss nepārtraukti tiek saspiests.

Rotācijas kompresors var būt ar eļļas injekciju vai bez eļļas. Pirmais izmanto eļļu rotoru smērēšanai un dzesēšanai, kas palīdz samazināt berzi un pagarināt kompresora kalpošanas laiku. Savukārt pēdējais darbojas bez eļļas kompresijas kamerā. Tā vietā tas izmanto specializētus materiālus un pārklājumus, lai nodrošinātu pareizu blīvējumu un samazinātu berzi.

Priekšrocības

● Ideāli piemērots nepārtrauktas gaisa plūsmas operācijām

● Piemērots vidēm, kurās nepieciešama klusuma saglabāšana

● Nav nepieciešams gaisa uztvērējrezervuārs

● Lieliski piemērots rūpnieciskiem un augstas pieprasījuma lietojumiem

● Ilgāks kalpošanas laiks

Trūkumi

● Augstākas sākotnējās izmaksas

● Var remontēt tikai kvalificēts un pieredzējis speciālists

● Jāizmanto tīrā vidē


Skrola kompresors

Arī zināms kā skrola vakuumu sūknis, šis kompresors ir pozitīvas pārvietošanas tips, kas rada tikai periodisku gaisa plūsmu. Bieži notiek debates par skrola kompresoru salīdzinājumā ar reciprocējošu kompresoru, īpaši tāpēc, ka abiem ir piemēroti tikai lietojumiem, kuros nepieciešama periodiska gaisa piegāde.

Viena no iemeslu, kāpēc cilvēki dod priekšroku skrola kompresoriem, ir to vienkāršā dizaina struktūra, jo tie sastāv no divām savstarpēji iejaukušām spirālveida daļām: fiksēta skrola un orbītāla skrola. Tas ir arī noderīgi, kad nepieciešams kompakts un zemu trokšņa līmeņa kompresors.

Fiksētais un orbītālais skrolas ir identiski un strādā kopā. Kamēr fiksētais skrols ir savienots ar kompresora korpusu, orbītālais skrols ir pievienots kloķvārpstai, pēc tam abi tiek bloķēti kopā.

Kad orbītālais skrols saņem enerģiju no kloķvārpstas, tas kustas, tādējādi veidojot kabatu starp abiem skrolām. Kamēr orbītālais skrols turpina kustēties ar augstāku ātrumu, kabatas izmērs samazinās, rezultātā saspiestot gaisu, kas ir iekļauts iekšā.

Šis process ir nepārtraukts, gluds un rada mazāku griezes momenta variāciju, padarot darbību ļoti klusu. Tādēļ, lai gan skrola kompresors ir jaunāks kompresora tips, tas ātri iegūst popularitāti.

Skrola kompresori parasti nāk divos veidos: radiāli skrola kompresori un aksiāli atbilstoši skrola kompresori. Pirmajā gadījumā skrolas kustas no centra uz āru, veidojot dažāda izmēra kabatas, lai iesprostotu un saspiestu gaisu. Otrajā gadījumā skrolas kustas lineāri, saspiestot gāzi, samazinot kabatās veidoto telpu.

Priekšrocības

● Skrola kompresoram ir vienkāršs dizains, kas palīdz samazināt enerģijas patēriņu

● Augstāka enerģijas efektivitāte

● Nav daudz kustīgo daļu, kas ļauj tam ilgāk kalpot

● Var darboties bez eļļas, kas palīdz novērst eļļas piesārņojumu saspiestajā gaisā

● Zems trokšņa un vibrācijas līmenis

● Nepieciešama maza vai nekāda apkope

Trūkumi

● Augstākas sākotnējās izmaksas

● Remonti ir sarežģītāki, prasa specializētas zināšanas un rīkus

● Nav piemērots ekstrēmiem ekspluatācijas apstākļiem


Skrūvju kompresors

Šis ir viens no dažādiem gaisa kondicionēšanas kompresoru tipiem, ko izmanto lielās ēkās, kur nepieciešama nepārtraukta dzesēšana. Laika gaitā tas ir ieguvis popularitāti ar savu uzticamību, zemu apkopes nepieciešamību un efektivitāti, apstrādājot lielus gaisa apjomus.

Skrūvju kompresors ir aprīkots ar diviem helikāliem rotoriem (vīriešu un sieviešu), kas ir cieši savienoti bez savstarpējas pieskāriena. Šie rotori ir diezgan lieli, ļaujot tiem pārvietot lielu gaisa daudzumu no viena gala uz otru. Kamēr rotori griežas, starp tiem esošā telpa sarūk, tādējādi saspiestot gaisu.

Šis gaisa kondicionēšanas kompresora tips var būt gan ar eļļas injekciju, gan bez eļļas, padarot to piemērotu plašam lietojumu klāstam, ieskaitot nozares, kurās eļļas piesārņojums ir tabu, piemēram, farmācijas nozarē.

Abiem rotoriem jābūt labā stāvoklī, lai kompresors efektīvi strādātu. Kamēr tie griežas, skrūvju kompresors ievelk gaisu caur ieplūdes atveri. Turpinot rotāciju, telpa starp tiem samazinās, izraisot gaisa saspiešanu kamerā. Tad gaiss tiek pārvietots uz rotoriem centru pirms iziešanas no kompresora caur centrālo izplūdes portu, kas atrodas rotoriem galā. Eļļas injicētajiem skrūvju kompresoriem eļļa tiek pievienota kompresijas kamerai ne tikai, lai novērstu berzi, bet arī, lai noslēgtu un dzesētu saspiesto gaisu.

Priekšrocības

● Plašs jaudas diapazons. Spēj apstrādāt gan mazus, gan lielus gaisa apjomus.

● Augstāka enerģijas efektivitāte, īpaši apstrādājot lielus gaisa apjomus

● Pieejams cilvēkiem ar ierobežotu budžetu

● Nodrošina nepārtrauktu un vienmērīgu gaisa piegādi ar mazāku pulsāciju

● Ideāli piemērots dažādiem lietojumiem, ieskaitot komerciālos un rūpnieciskos mērķus

Trūkumi

● Lielāks trokšņa un vibrācijas līmenis

● Dizaina sarežģītība ar daudzām smalkām detaļām

● Palielinātas apkopes prasības


Centrīfugālais kompresors

Centrīfugālais kompresors izceļas starp dažādiem HVAC kompresoru tipiem. Tas ir ļoti noderīgs īpaši lielām HVAC sistēmām. Faktiski, tas ir vispiemērotākais rūpnieciskiem lietojumiem.

Centrīfugālais kompresors ir izstrādāts, lai efektīvi darbotos augstā ātrumā. Tātad, jo augstāks ātrums, jo labāka sūkšanas efektivitāte. Vēl viens atšķirīgs elements par šo kompresoru ir tas, ka tam ir mazāk kustīgo daļu (nav vārstu, virzuļu vai cilindru). Vienīgās nolietojamās daļas, kas prasa biežu aprūpi un apkopi, ir galvenie gultņi.

Tā darbības princips ietver dinamiskās kompresijas principu, kas nozīmē enerģijas pārveidošanu no vienas formas citā, lai palielinātu dzesēšanas šķidruma spiedienu un temperatūru. Šī kompresora galvenā sastāvdaļa ir impelers (vai disks ar radiālām lāpstiņām), kas griež absorbēto gaisu.

Būtībā tas izmanto centrifugālās spēkas, lai ievelktu gaisu, pēc tam ātri pagriež gaisu, izmantojot impeleri kompresijas kamerā. Gaisam kamerā pieaugot ātrumam, tas tiek saspiests, sasniedzot terminālo ātrumu pie impelera ārējās malas. Pēc tam saspiestais gaiss nonāk kondensatorā.

Priekšrocības

● Ļoti piemērots īpaši lielām HVAC sistēmām

● Augstāka enerģijas efektivitāte

● Ir mazāk kustīgo daļu, nozīmē zemākas apkopes prasības

● Bez eļļas darbība

● Nodrošina nepārtrauktu un vienmērīgu gaisa plūsmu

Trūkumi

● Augstas sākotnējās izmaksas

● Ļoti sarežģīts dizains

● Prasa specializētas zināšanas apkopei un remontam


Virzuļa kompresors

Tas ir viens no dažādiem gaisa kondicionēšanas kompresoru tipiem, kas izmanto reciprocējošu darbības mehānismu. Citiem vārdiem sakot, tas darbojas, balstoties uz reciprocējošu kustību.

Virzuļa kompresors var būt izstrādāts kā vienpakāpes vai divpakāpju virzulis. Vienpakāpes virzulī gaiss tiek saspiests vienā gājienā. Savukārt divpakāpju virzulī gaiss tiek saspiests divos gājienos. Vispirms tas tiek saspiests līdz vidējam spiedienam, pēc tam – līdz augstākam spiedienam. Divpakāpju virzulis nodrošina labāku efektivitāti un lielāku jaudu.

Parasti virzuļa kompresoriem ir trīs galvenās sastāvdaļas, kas ir cilindrs, virzulis un kloķvārpsta. Cilindrs ir izgatavots no metāla, vienā galā atvērts, bet otrā – slēgts. Virzulis ir metāla disks, kas ievietots cilindra atvērtajā galā. Kloķvārpsta ir savienota ar virzuli, kontrolējot to atpakaļ un uz priekšu.

Kad kloķvārpsta izvelk virzuli uz priekšu, tas rada vakuumu cilindrā un absorbē gaisu caur ieplūdes vārstu. No otras puses, kad virzulis tiek izvilkts atpakaļ, tas saspiež gaisu un tad spēcīgi to izstumj caur izplūdes vārstu. Šis process notiek viens pēc otra, tādējādi radot pārtrauktu gaisa plūsmu.

Priekšrocības

● Piemērots personām ar ierobežotu budžetu

● Vienkāršs un kompakts dizains

● Nav grūti uzturēt

● Spēj pielāgoties dažādiem pieprasījuma līmeņiem

Trūkumi

● Nav piemērots lietošanai, kur nepieciešama konsekventa gaisa plūsma

● Augsts trokšņu līmenis

● Nepieciešama bieža apkope

● Augsta eļļas piesārņojuma iespējamība


Lāpstiņu kompresors

Tas ir viens no efektīvākajiem gaisa kompresoru veidiem. Tas piedāvā augstu jaudu ar lielisku dzesēšanas spēju, kas ir nepieciešama lielas dzesēšanas prasību gadījumos. Lāpstiņu kompresors darbojas, balstoties uz rotācijas kustības principu, kur galvenā sastāvdaļa ir rotors ar vairākām lāpstiņām, kas ekscentriski novietotas statorā.

Kad rotors griežas, centrifugālais spēks izstiepj lāpstiņas ārā pret statora sienu, radot individuālas kameras starp lāpstiņām un statoru. Turpinot rotoru griezties, kameru tilpums samazinās, rezultātā saspiestot gaisu, kas ir iekļauts iekšā. Pēc tam saspiestais gaiss tiek izvadīts caur izvades portiem, lai dzesētu ēku.

Ir dažādi lāpstiņu kompresoru veidi. Kamēr daži ir paredzēti, lai izmantotu eļļu smērvielai, lai samazinātu berzi un nodilumu starp nedaudzajām kustīgajām daļām, citi ir paredzēti bez eļļas. Tāpat daži veidi ir konstruēti ar maināmiem ieplūdes vadlāpstiņām, kas palīdz uzlabot efektivitāti, regulējot absorbēto gaisu.

Lāpstiņu kompresoriem ir mazāk kustīgu daļu un tie ir klusāki nekā daži citi kompresori, piemēram, reciprocējoši un stūmiena kompresori. Tas padara tos mazāk pakļautus bojājumiem, jo tiem nav smalku daļu, kas var viegli salūzt. Tie ir arī ideāli piemēroti vidēm, kurās troksnis ir problēma, piemēram, slimnīcās un birojos.

Priekšrocības

● Zems trokšņa un vibrācijas līmenis

● Kompakts dizains ar mazāk kustīgām daļām

● Mazāk pakļauts bojājumiem

● Nepārtraukta darbība bez pulsācijas

● Augstāka enerģijas efektivitāte

Trūkumi

● Var būt dārgi

● Daži veidi prasa specializētu profesionālu uzmanību

● Daži lāpstiņu kompresoru veidi ir piemēroti tikai konkrētām lietošanas jomām


Atvērts kompresors

Tas ir vēl viens bieži izmantots kompresors siltumsūkņu vairumtirdzniecības ražošanā. Atvērto kompresoru darbina ārējs enerģijas avots, elektriskais motors, dzinējs vai pat turbīna. Tam ir vārpsta, kas izvirzās caur kompresora korpusu. Tādēļ tiek izmantota blīve, lai nepieļautu gaisa aizplūšanu caur korpusu.

Atvērts kompresors ir populāri raksturīgs dažādu veidu HVAC kompresoriem ar tā vienkāršo dizainu un tiešo darbību. Parasti tas ir aprīkots ar līdzīgām sastāvdaļām kā reciprocējošais kompresors. Gaiss tiek ieplūst caur ieplūdes vārstu, saspiests ar stūmieņa kustību un izvadīts caur izvades vārstu.

Priekšrocības

● Vienkāršs un tiešs dizains

● Ļoti izdevīgs

● Viegli uzturēt

● Ideāli piemērots pārtrauktai gaisa plūsmas prasībai

Trūkumi

● Zemāka efektivitāte salīdzinājumā ar uzlabotiem HVAC kompresoru veidiem, piemēram, rotācijas un centrifugālajiem kompresoriem

● Augsts trokšņa un vibrācijas līmenis

● Piemērots tikai mazprasīgām lietošanas jomām


Hermetisks kompresors

Hermetiskajam kompresoram ir tāds pats darbības princips kā atvērtajam kompresoram, taču to struktūra ir diezgan atšķirīga. Ar hermetisko kompresoru vārpstas savienojumi un ārējā vārpsta ir precīzi izstrādāti, lai būtu iekļauti kompresorā pareizi.

Parasti hermetisks kompresors efektīvi darbojas, uzturot pilnībā noslēgtu sistēmu. Visas HVAC daļas, ieskaitot motoru un kompresoru, ir iekļautas vienā korpusā, lai nepieļautu gaisa noplūdi. Šis dizains nodrošina nepārtrauktu un uzticamu darbību bez nepieciešamības pēc ārējas apkopes.

Priekšrocības

● Integrē motors un kompresors vienā vienībā

● Ārējais apvalks aizsargā sistēmu un nodrošina pilnīgu blīvējumu

● Samazināta vibrācija un troksnis

● Apkopes brīvs

● Daži hermetisko kompresoru veidi ir izstrādāti ar iekšējām dzesēšanas sistēmām temperatūras regulēšanai

Trūkumi

● Slēgtais dizains padara remontu ļoti sarežģītu

● Dizains ierobežo ārējās dzesēšanas iespējas

● Augstas sākotnējās un remonta izmaksas


Pus-hermetisks kompresors

Pus-hermetisks kompresors ir uzticama izvēle, ko ieteikuši gaisa kondicionēšanas un siltumsūkņu ražotāji klientiem, kuriem ir grūtības izvēlēties starp atvērtiem un hermetiskiem kompresoriem. Tas panāk līdzsvaru starp abiem kompresoriem, jo noslēgtā korpusa dizains ir paredzēts atvēršanai remontam vai pilnīgai pārskatīšanai.

Parasti pus-hermetisks kompresors darbojas ar noteiktu blīvējuma pakāpi, apvienojot abu – atvērto un hermetisko kompresoru īpašības. Šis visaptverošais kompresors ļauj ierobežotu piekļuvi un potenciālu apkalpojamību.

Priekšrocības

● Var atvērt apkopei vai remontam.

● Slēgtā motors un kompresors ļauj kompaktu dizaina struktūru.

● Samazināts troksnis un vibrācija.

● Labāka enerģijas efektivitāte salīdzinājumā ar hermetiskajiem kompresoriem.

Trūkumi

● Neļauj tādu pašu remontējamības līmeni kā atvērts kompresors.

● Dārgāks.


Kurš kompresoru veids ir vispiemērotākais HVAC sistēmām?

Lēmums par to, kurš no dažādiem HVAC kompresoru veidiem ir vislabākais, lielā mērā ir atkarīgs no ražošanas procesa, funkcijām un priekšrocībām. Labākais siltumsūkņa un gaisa kondicionētāja kompresora veids ir izstrādāts, izmantojot kvalitatīvas izejvielas un uzlabotus ražošanas procesus, stingri ievērojot nozares standartus. Ieteicams iegādāties uzticamus siltumsūkņu ražotājus Ķīnā, piemēram, SPRSUN, kas ražo HVAC izmantojot Panasonic DC Inverter Kompresoru un DC Inverter Ventilatora Motoru.

SPRSUN ražo dažādus HVAC sistēmu veidus, tostarp R290 gaisa uz ūdens siltumsūkni, kas ir profesionāli konfigurēts, lai izpildītu stingras vides draudzīguma, efektivitātes, stabilitātes un klusuma prasības. HVAC sistēmas ir aprīkotas arī ar bezsuku ventilatoriem un skaņas izolācijas pasākumiem trokšņa un vibrācijas samazināšanai, padarot tās piemērotas visām vidēm.

Kā izvēlēties kompresoru veidus HVAC sistēmai

Pareiza kompresora veida izvēle jūsu HVAC sistēmai ir ietekmīga uz tās efektivitāti un kopējo veiktspēju. Šeit ir daži būtiski punkti, kas jums palīdzēs pareizi izvēlēties:

● Izpratne par sistēmas prasībām: Novērtējiet jūsu HVAC sistēmas konkrētās prasības un salīdziniet tās ar pieejamo kompresoru jaudu. Faktori, kurus vērts apsvērt, ietver dzesēšanas jaudu, slodzes variācijas un darbības apstākļus.

● Izmērs: Pārliecinieties par kompresora izmēru. Vislabāk ir pārbaudīt jūsu HVAC sistēmu, lai precīzi noteiktu kompresora izmēru, kas tajā iederēsies. Pārāk lieli vai pārāk mazi kompresori var izraisīt neefektivitāti un palielinātu enerģijas patēriņu.

● Pielietojums: Diskutējot par dažādiem HVAC kompresoru veidiem iepriekš, mēs uzsvērām, ka daži ir ideāli piemēroti mazprasīgām lietojumprogrammām, kamēr citi ir vislabāk piemēroti augstprasīgām vajadzībām. Tāpēc izvēlieties kompresoru, kas atbilst jūsu pielietojumam, vai tas būtu dzīvojamais, komerciālais vai industriālais.

● Enerģijas efektivitāte: Labākajiem kompresoriem ir augsti Enerģijas Efektivitātes Koeficienti (EER) un Sezonālie Enerģijas Efektivitātes Koeficienti (SEER). Šādi HVAC kompresoru veidi piedāvā labāku veiktspēju.

● Uzturēšana: Apsveriet kompresora apkopes un remonta grūtības. Gaisa kompresoru veidi, piemēram, skrūvju, stieņu un atvērto kompresoru, ir viegli uzturēt, bet citi, piemēram, skrūvju un centrifugālie kompresori, ir grūti uzturēt un remontēt.

● Trokšņa līmenis: Pārbaudiet trokšņa un vibrācijas līmeni, ko kompresori rada darbībā. Šim aspektam vajadzētu pievērst lielāku uzmanību, ja plānojat izmantot kompresoru vidē, kurā tiek pieprasīta optimāla pieklājība.

● Izdevumi: Salīdziniet sākotnējās izmaksas ar iespējamajiem ilgtermiņa enerģijas ietaupījumiem un apkopes izmaksām. Enerģijas efektīvi kompresori ir vislabākie. Lai gan tiem var būt augstākas sākotnējās izmaksas, tie palīdz ilgtermiņā ietaupīt naudu.

Nobeigums

Ir panākts liels progress, lai apmierinātu klientu dažādās vajadzības attiecībā uz vispiemērotāko HVAC kompresoru. Rezultātā ir pieejami dažādi HVAC kompresoru veidi, ļaujot lietotājiem atrast variantu, kas atbilst viņu prasībām. Ar katras kompresora darbības principu, priekšrocībām un trūkumiem, ir vieglāk pieņemt informētu pirkšanas lēmumu.

Galu galā lēmums par to, kurš no dažādiem gaisa kompresoru veidiem ir labākais, ir atkarīgs no tā, cik skaidri jūs zināt, ko vēlaties, kā arī no prasībām, ar kurām esat gatavi samierināties.

 


Atsauce:

https://en.wikipedia.org/wiki/Rotary-screw_compressor

https://www.sciencedirect.com/topics/engineering/rotary-compressors

https://www.britannica.com/science/Boyles-law

https://sprsunheatpump.com/hvac-types-of-compressors.html


 

0
    0
    Grozs
    Jūsu grozs ir tukšs