Ērts un mūsdienīgs apkures risinājums ikvienam mājoklim

Mūsdienās meklēt alternatīvu apkures vai mājokļa dzesēšanas risinājumiem izvēlas ne viena vien mājsaimniecība. Ja iespējas ir tik plašas, ir tikai loģiski lūkoties pēc videi un maciņam draudzīgākām iespējām. Kā viena no iespējām, kas sevī ietvers gan apsildi, gan dzesēšanu, ir siltumsūkņa uzstādīšana (Par uzņēmumu). Par gaisa siltumsūkni šo iekārtu sauc tādēļ, ka tā izmanto ārā esošo gaisu un tā enerģiju, lai sagādātu komfortablu temperatūru iekštelpās. Šajā gadījumā iekārta lieliski kalpos un atvieglos dzīvi visa gada garumā – gan ziemas spelgonī, gan vasaras tveicē. Tomēr siltumsūkņa uzstādīšanai mājoklī jābūt pārdomātai – jāizvēlas piemērots siltumsūkņa veids, uzstādīšanas vieta un jāsaprot, kurš risinājums būtu vislabākais konkrētajā situācijā.


Piemērotākā siltumsūkņa veida izvēle

Populārākie siltumsūkņu veidi ir “gaiss–gaiss” vai “gaiss–ūdens”, un savā starpā tie atšķiras ar savu funkcionalitāti. Gaiss–gaiss siltumsūknis (Gaiss-Gaiss) pēc darbības principa līdzinās kondicionierim, tomēr tā priekšrocība ir ne vien gaisa atdzesēšana, bet arī sasildīšana pat tad, kad termometra stabiņš noslīd krietni zem nulles atzīmes. Šeit tiek atspēkots mīts, ka siltumsūkņa ierīkošana iespējama vien noteiktos objektos, nesen celtās mājās vai tādās, kas vēl ir būvniecības procesā. Gaiss–gaiss siltumsūknis būs lieliski piemērots dažādu projektu daudzdzīvokļu mājās, vasarnīcās, nelielās vai vidēja izmēra mājās, kā arī objektos, kur centrālās apkures ievilkšana ir neiespējama vai ļoti neizdevīga. Tāpat šāds apkures veids lieliski iederēsies moduļu mājās vai birojos, kur telpu apsildes iespējas ir ierobežotas.

Gaiss–ūdens siltumsūkņa darbības princips ir nedaudz citādāks (Gaiss-Ūdens). Šajā gadījumā enerģiju no apkārtējā gaisa iekārta pārnes uz apkuri un sagatavo karstu sanitāro ūdeni, līdz ar to ieguvums ir ne vien automatizēta sistēma mājokļa apkurei un kondicionēšanai, bet arī silts ūdens, kas tiek uzglabāts karstā ūdens tvertnēs krāniem, dušām un vannām.

Kontrolē siltumsūkni no jebkuras vietas!

Uzstādīt siltumsūkni ir iespējams teju jebkur. Nav jāsatraucas par to, ka šim apkures risinājumam būs nepieciešama atsevišķa telpa – mūsdienīgi siltumsūkņu modeļi mēdz būt pat ļoti kompakti un vizuāli neuzkrītoši. Ar siltumsūkni varēsiet aizmirst par kurināmā sagādi un uzglabāšanu vai augstiem apkures rēķiniem. Šis ir risinājums, kur padomāts par visu, kas varētu sagādāt galvassāpes.

Ņemot vērā to, ka dzīvojam digitālā laikmetā, kur nemitīgi viss attīstās un atvieglo cilvēku ikdienu, arī siltumsūkņi neatpaliek – tiem iespējama attālināta vadība un pārraudzība. Ja mājās pieejams bezvadu interneta tīkls, siltumsūkni ērti iespējams tam pievienot, lai no savas viedierīces jebkurā laikā un vietā to kontrolētu. Attālinātās vadības funkcija dos iespēju ne vien kontrolēt temperatūru, bet arī izveidot automātiskus temperatūras grafikus. Iespējams, laikā, ko pavadāt ārpus mājas, temperatūrai mājoklī nav jābūt tik augstai kā tad, kad vakarā iekārtojaties pie sava televizora. Šāda funkcija ļaus arī monitorēt enerģijas patēriņu, saprotot, kas patērē vairāk elektrības un kas mazāk. Šādi varēsiet kontrolēt izmaksas, kas saistītas ar siltumsūkņa darbību, lai prieks par lēmumu uzstādīt siltumsūkni tikai pieaugtu. Tomēr, ja ar viedierīču lietošanu ikdienā nesanāk aizrauties, nebūt nav jāsatraucas – kontrolēt tā darbību varēsiet arī kontrolpanelī uz paša siltumsūkņa.

Lai gan sākotnēji varētu šķist, ka siltumsūkņa uzstādīšana ir dārga, tā nebūt vairs nav. Modeļu klāsts ir gana plašs, lai ikviens varētu rast sev piemērotu risinājumu. Turklāt ilgtermiņā šīs izmaksas atpelnīsies nemanot – ikmēneša apkures rēķina gaidīšana ar bažām nu būs pagātne.

Arī gadījumā, ja nolemsiet savu mājokli pārdot, tā vērtība krietni pieaugs – pieprasījums pēc mūsdienīgiem un videi draudzīgiem apkures risinājumiem nu jau ir ikdiena. Piemērotāko siltumsūkni atrast palīdzēs HeatPumps zinošie speciālisti (Par uzņēmumu), tādēļ nebaidies jautāt pēc padoma!


 

0
    0
    Grozs
    Jūsu grozs ir tukšs