Izplatīti mīti par siltumsūkņiem, kurus nepieciešams iznīcināt

Enerģijas, jo īpaši gāzes, cenu pieaugums nozīmē, ka daudzi māju īpašnieki meklē alternatīvas, lai apmierinātu lielāko daļu savu mājas vajadzību. Vēl viens apsvērums ir nepieciešamība padarīt mājas zaļas. Tā kā cilvēki apzinās kaitējumu videi, ko var nodarīt viņu enerģētikas uzņēmumi, viņi meklē labākas un zaļākas alternatīvas. Gaisa kondicionēšana ir viena no galvenajām mājas enerģijas patēriņa jomām, un viena no alternatīvām tradicionālajām iespējām ir siltumsūkņi. Tie ietver gan gaisa siltumsūkņus, gan zemes siltumsūkņus.

Interese par atjaunojamo siltumu un dzesēšanu mājās ir izraisījusi siltumsūkņu izmantošanas pieaugumu. Diemžēl šo ieviešanu apgrūtina mīti par siltumsūkņiem, kas liek daudziem vilcināties ar to iegādi un tādējādi palaist garām to daudzās priekšrocības. Lai veicinātu siltumsūkņu plašu izmantošanu, ir nepieciešams atspēkot lielāko daļu no šiem izplatītajiem siltumsūkņu mītiem, ko daudzi nenojauši potenciālie pircēji uzskata par vispāratzītu patiesību.

Šis raksts atmasko dažus nepareizus priekšstatus par siltumsūkņiem un ļauj jums izdarīt apzinātu izvēli par to, vai tie ir tā vērti, pamatojoties uz pārliecinošu informāciju.

 

Siltumsūkņi ir pārāk dārgi.

Šis mīts ir balstīts uz siltumsūkņu sākotnējām izmaksām. Siltumsūkņa cena un uzstādīšanas izmaksas patiešām ir, salīdzinot ar citām tradicionālajām apkures sistēmām. Tomēr dažas citas priekšrocības nodrošina, ka jūs galu galā ietaupīsit vairāk un iegūsit vairāk naudas.

Pirmkārt, ja sistēma, kuru nomaināt, darbojas ar šķidro kurināmo, sašķidrinātu naftas gāzi, cieto kurināmo vai elektrību, jums tiek garantēti ilgtermiņa ietaupījumi, kas apmaksās jūsu izmaksas nākotnē.

Otrkārt, daudzas valdības programmas var palīdzēt jums iegādāties sūkņus vai saņemt nodokļu atlaides.

 

Siltumsūkņi ir neefektīvi aukstā klimatā.

Šis mīts ir balstīts uz agrīniem siltumsūkņu modeļiem un liek domāt, ka siltumsūkņi aukstās ziemās nedarbosies. Tajā nav ņemta vērā vairuma mūsdienu siltumsūkņu darbība. Lai gan vidēja gaisa siltumsūkņa efektivitāte samazinās, temperatūrai paaugstinoties, tas joprojām strādās pie -5 grādiem pēc Celsija. Visbeidzot, nozares tālāka attīstība ir saistīta ar aukstā klimata siltumsūkņu ieviešanu, kas spēj uzturēt 200% efektivitāti pat pie -30 grādiem pēc Celsija.

 

Siltumsūkņi ir trokšņaini.

Šeit ir vēl viens mīts, kas balstīts uz veciem modeļiem un pieņēmumiem, kuru pamatā ir citi apkures veidi. Siltumsūkņu tehnoloģija ir ievērojami uzlabojusies, likvidējot apjomīgākus un trokšņainākus siltumsūkņus. Bezvadu opcijas ir gandrīz klusas, un īpašniekam var būt grūti noteikt, vai ierīce ir ieslēgta. Turklāt virkne trokšņu samazināšanas tehnoloģiju, piemēram, izlādes trokšņa slāpētāji un izolēti kompresori, nodrošina pat centrālajiem blokiem zem 60 decibeliem.

Ja esat īpaši noraizējies par troksni, pārbaudiet vērtējumus, jo ir mērvienības, kas zemākas par 55 decibeliem. Vidējais mūsdienu siltumsūknis nedrīkst būt skaļāks par ledusskapi vai loga ventilatoru, ja tas ir pareizi uzstādīts.

 

Siltumsūkņus nevar uzstādīt vecās ēkās.

Tas ir nepamatots mīts, kas tikai biedē veco ēku īpašniekus no jaunu tehnoloģiju ieviešanas. Siltumsūkņi ir viena no daudzpusīgākajām sistēmām tirgū un ir piemērota jebkurai iekārtai. Neatkarīgi no tā, vai atrodaties daudzstāvu dzīvokļos, modernās mājās vai pat vecās lauku mājās, varat uzstādīt siltumsūkņus.

Ja tā ir veca māja, kurā tiek izmantotas radiatoru apkures sistēmas, tad mini-splits tiek izmantotas, lai atdzesētu konkrētas jūsu mājas vietas. Profesionāls siltumsūkņa darbuzņēmējs novērtēs jūsu māju un palīdzēs izvēlēties jums piemērotāko siltumsūkņa uzstādīšanu.

 

Siltumsūkņi ir paredzēti tikai apkurei.

Vēl viens nepareizs priekšstats par siltumsūkņiem ir tāds, ka tos izmanto tikai apkurei. Neskaidrības var rasties veco modeļu un, iespējams, nosaukuma dēļ. Tomēr viņi visi zina, kā sildīt un atdzesēt, un daži var darīt daudz vairāk. Šobrīd siltumsūkņi ir aprīkoti ar pretvārstu, kas maina dzesēšanas šķidruma plūsmas virzienu sistēmā, pārvietojoties pretējā virzienā.

 

Siltumsūkņi darbojas tikai ar apsildāmo grīdu.

Šis ir vēl viens mīts, kas koncentrējas tikai uz vienu siltumsūkņu darbības aspektu. Patiešām, siltumsūkņi darbojas efektīvāk ar apsildāmo grīdu, tomēr tie joprojām var darboties labi ar radiatoriem. Standarta radiatoriem jums ir jāpārliecinās, ka māja ir labi izolēta, lai novērstu siltuma zudumus, lai efektīvi un atbilstoši apsildītu māju.

 

Siltumsūkņiem jādarbojas pastāvīgi.

Siltumsūkņiem ir slikta reputācija, galvenokārt māju sliktās siltumizolācijas dēļ. Tie nenodrošina tūlītēju sildīšanu, bet dara to pakāpeniski. Tātad, ja tā ir slikti izolēta māja, tā neuzturēs siltumu ilgi, jo liela daļa no tā izplūst, tāpēc sistēmai visu laiku ir jābūt ieslēgtai.

Tāpat ir ar apsildāmu katlu telpu, tikai tāpēc, ka tā telpu uzsilda daudz ātrāk, to uz īsu brīdi izslēdz un tad atkal ieslēdz. Tomēr jūs joprojām varat baudīt siltumsūkni tāpat kā jebkuru citu, pareizi izolējot savu māju.

 

Siltumsūkņi ir naudas izšķiešana.

Šis nepareizs priekšstats ir secinājums, kas balstīts uz diviem mītiem: siltumsūkņi ir dārgi, un to darbība ir dārga. Kā parādīts rakstā, ilgtermiņa enerģijas izmaksu ietaupījums padara siltumsūkņus rentablus. Turklāt ierīce darbojas sildīšanas, dzesēšanas, ūdens sildītāja pārtikas, gaisa attīrīšanas un kā mitrinātāja režīmā. Tas ir arī lieliski piemērots, lai padarītu jūsu māju zaļāku.

Siltumsūkņi neizmanto sadegšanu, tāpēc neizdalās dūmi vai toksiskas gāzes. Tie arī tikai nodod siltumu, tāpēc telpas apsildīšanai nepieciešams mazāk. Siltumsūkņi arī nerada drošības apdraudējumu neatkarīgi no tā, vai tas ir ugunsgrēks vai gāzes noplūde. Visi šie faktori padara siltumsūkņus par vērtīgu ieguldījumu.

 

Vai ir vērts pirkt siltumsūkni?

Lielākā daļa mītu par siltumsūkņiem ir saistīti ar izmaksām, uzstādīšanu, funkcionalitāti un efektivitāti. Tomēr tieši šajās jomās siltumsūkņi pārspēj tradicionālās iespējas, tostarp gāzes krāsnis. Tehnoloģiju attīstība, siltumsūkņu plašāka ieviešana un tirgus dalībnieku skaita pieaugums arī ir samazinājis sākotnējās izmaksas, kuras, domājams, samazināsies vēl vairāk. Siltumsūkņi piedāvā arī vairākas pārliecinošas priekšrocības, tostarp:

  • Ievērojams enerģijas izmaksu ietaupījums
  • Uzlabo dzīves kvalitāti
  • Dabai draudzīgs
  • Daudzpusīgs un izturīgs

Jūsu pirkuma lēmumam jābūt balstītam uz jūsu vajadzībām. Taču, ja nepieciešama energoefektīva un videi draudzīga apkures sistēma, ir vērts padomāt par siltumsūkņiem. Atrodiet kvalificētu siltumsūkņa speciālistu, kas palīdzēs jums veikt pareizo uzstādīšanu un konsultēs par citām izmaiņām, kas jums varētu būt jāveic jūsu mājā, piemēram, izolāciju. Tas nodrošina, ka jūs iegūsit maksimālu labumu no siltumsūkņa.

0
    0
    Grozs
    Jūsu grozs ir tukšs