Iztvaicētāja un kondensatora spoles atšķirība

Siltumsūkņa sistēmā liela nozīme ir iztvaicētājam un kondensatoram. Vai jūs zināt, kāda ir atšķirība starp abiem?
Iztvaicētājs ir kā siltumu absorbējošs “sūklis”, kas absorbē siltumu no ārējā gaisa un nodod to dzesēšanas aģentam, izraisot dzesēšanas aģenta iztvaikošanu gāzē. Savukārt kondensators darbojas kā “siltuma avots”, nododot siltumu telpā un piepildot jūsu mājokli ar siltumu. Vairāk par iztvaicētāja un kondensatora atšķirībām lasiet šajā rakstā.

Kondensatora un iztvaicētāja spoles parasti ir saistītas ar siltumsūkņiem vairumtirdzniecībā. Būtībā visi gaisa kondicionieri ar aukstumaģentu ir aprīkoti ar iztvaicētāja un kondensatora spoles, kas ļauj tiem pēc vajadzības veikt dzesēšanas un sildīšanas uzdevumus.

Iztvaicētāja spole uztver iekštelpu gaisā esošo siltumu un nodod to kondensatora spolei, kas izvietota ārpusē, izmantojot dzesēšanas šķidrumu, lai to izvadītu ārā. Pēc tam aukstuma aģents augstā spiedienā un augstā temperatūrā tiek atgriezts šķidrā stāvoklī un atkal ievadīts atpakaļ mājā, lai veiktu vēl vienu ciklu.

Iztvaicētāja spole

HVAC iztvaicētāja spirāle ir virkne ribiņu un cauruļu, kurās ir aukstuma aģents ar zemu vārīšanās temperatūru, kas aiztur siltā iekštelpu gaisa siltumu, kad tas šķērso ribiņas.

Kad aukstuma aģents absorbē siltumu, tas acīmredzami pāriet gāzveida stāvoklī. Nākamajā posmā notiek saspiešana, lai piespiestu aukstumaģentu sasniegt augstu temperatūru un spiedienu, lai tas varētu absorbēt vēl vairāk siltuma no gaisa.

Kondensatora spole

Kas ir siltumsūkņa kondensators? Kondensatora spirāle ir ierīce, kurā ieplūst augstas temperatūras un augsta spiediena aukstuma aģents, lai atdotu siltumu videi un atgrieztos šķidrā stāvoklī. Pēc tam šķidrais aukstuma aģents nonāk izplešanās vārstā, zaudējot daļu savas temperatūras un spiediena, un gatavojas iekļūt iztvaicētāja spolei, lai veiktu vēl vienu dzesēšanas ciklu.

Atšķirība starp kondensatora un iztvaicētāja spoles konstrukciju

Iztvaicētāja spoles ir veidotas tā, lai nodrošinātu labu kontaktu starp aukstuma aģentu un karsto gaisu. Pamatā tas sastāv no plānām cauruļveida spirālēm, kas pārklātas ar ribām. Caurulītes atbalsta aukstuma aģentu, bet lāpstiņas veicina gaisa cirkulāciju pa virsmu. Cauruļu un lāpstiņu materiāls parasti ir alumīnijs vai varš, jo tie lieliski vada siltumu.

Turpretī kondensatora spoles parasti ir masīvas konstrukcijas ar daudz lielākām caurulēm un ribām nekā iztvaicētāja spoles. Bet, protams, būvmateriāls ir tas pats. Nav labāka materiāla par alumīniju vai varu.

Iztvaicētāja un kondensatora spoles izvietojums HVAC sistēmās

Tā kā iztvaicētāja uzdevums ir atbrīvot mājokli no liekā siltuma, tas atrodas telpās. Turpretī kondensatora spole atrodas ārpusē. Tas ļauj gaisa kondicionēšanas sistēmai nepārtraukti veikt iepriekš minēto siltuma absorbcijas, iztvaikošanas, saspiešanas un kondensācijas ciklu.

Iztvaicētāja un kondensatora spoles darbības principu atšķirība

Kā jau, iespējams, esat sapratuši, kondensatora un iztvaicētāja spoles atšķiras pēc tā, kā tās pārvada siltumu. Iztvaicētāja spole paņem siltumu no ēkas iekšienē esošā gaisa un nodod to ārā, savukārt kondensatora spole nodod siltumu apkārtējam gaisam, būtībā pabeidzot dzesēšanas procesu.

Tas ir iespējams tikai tāpēc, ka abās dzesētāja spolēs ir spiediena un temperatūras atšķirība. Viss sākas ar zemu temperatūru un spiedienu iekštelpu spirālē, kas ļauj tai uzņemt siltumu, iztvaikot, saspiesties, uzņemt vēl vairāk siltuma un nonākt ārējā bloka spirālē, lai izkliedētu siltumu un atkal kļūtu par šķidrumu.

Iztvaicētāja spoles nozīme

Iztvaicētāja spole ir paredzēta telpas dzesēšanai. Bez šī spoles gaisa siltumsūkņi pat nevarētu sākt darboties. Kā minēts iepriekš, šajā spirālē ir aukstuma aģents, kas absorbē siltumu no siltā gaisa telpā, nododot to ārā, lai to izvadītu. Pēc tam iegūtais aukstais gaiss cirkulē atpakaļ telpā.

Kondensatora spoles priekšrocības

Kondensatora spole veic visu to, ko iesāka iekštelpu spole, uzlabojot siltuma izdalīšanai piemērotus apstākļus. Būtībā, kad aukstuma aģents absorbē siltumu no gaisa, kas iet pāri iztvaicētāja spolei, tas iztvaiko, bet pēc tam nonāk kompresorā, kas paaugstina tā temperatūru un spiedienu, paplašinot tā spēju absorbēt siltumu vēl vairāk.

Galu galā aukstumaģenta tvaiks, kam ir augsta temperatūra un augsts spiediens, nonāk kondensatora spirālē, zaudē spiedienu un absorbēto siltumu izdala apkārtējā telpā.

Iztvaicētāja spole pret kondensatora spoli: ietekme uz efektivitāti

Abu veidu spirāļu darbība būtiski ietekmē gaisa siltumsūkņu efektivitāti. Iztvaicētāja spole, kas vairāk ietekmē sistēmas efektivitāti, ir iztvaicētāja spole. Tas ir tāpēc, ka tas patērē diezgan daudz enerģijas, lai absorbētu siltumu no iekštelpu gaisa un atdzesētu telpu.

Turpretī kondensatora spole palīdz sadalīt siltumu, kam nav nepieciešams daudz enerģijas salīdzinājumā ar siltuma absorbēšanu. Tāpēc kondensatora spoles veiktspējai ir maza ietekme uz sistēmas efektivitāti.

Taču jebkurā gadījumā gaisa kondicionēšanas sistēmas efektivitāte galvenokārt ir atkarīga no siltuma nodošanas ātruma, kas savukārt ir atkarīgs no:

● Spoles virsmas laukums. Spoles ar lielāku virsmas laukumu spēj absorbēt vai izkliedēt vairāk siltuma.

● Spoles materiāls. Kā jau minēts, vara un alumīnija materiāli ir galvenie spoļu konstrukcijas materiāli to lieliskās siltumvadītspējas dēļ. Jebkura cita materiāla siltuma pārnese būs mazāka.

● Ribas konstrukcija. Ribas palīdz palielināt virsmas laukumu siltuma absorbcijai, tāpēc vislabāk, ja to forma un izvietojums maksimāli palielina virsmas laukumu siltuma pārvadei.

● Gaisa plūsma. Pārliecinieties, ka cauruļvados nav aizsprostojumu vai netīrumu uz spirālēm, jo tas nodrošinās pietiekamu gaisa plūsmu optimālai dzesēšanai.

● Ledusskapja daudzums. Būtībā jūs vēlaties izvairīties no sistēmas nepietiekamas dzesēšanas jaudas, jo dzesēšanas šķidruma daudzums spirālēs ietekmē dzesēšanas jaudu un efektivitāti. Regulāri pārbaudiet iztvaicētāja spoles, lai pārliecinātos, ka tajās ir pietiekami daudz dzesēšanas šķidruma.

● Spoles tīrība. Kā minēts iepriekš, netīrumi, gruži un putekļi kavē efektīvu siltuma pārnesi no gaisa uz aukstumaģentu un otrādi. Netīrumi un putekļi izolē spoles, kad tas nav nepieciešams, efektīvi samazinot siltuma pārnesi un sistēmas efektivitāti. Regulāri pārbaudiet gaisa kondicioniera gaisa vadu un spoles, lai konstatētu netīrumus, gružus un aizsērējumus, kas var samazināt efektivitāti.

Atšķirība starp kondensatora un iztvaicētāja apkopi

Kā minēts iepriekš, gaisa kondicioniera spoles jāuztur tīras un labi uzlādētas, lai nodrošinātu optimālu siltuma nodošanu un uzlabotu efektivitāti. Tas ir tāpēc, ka nevajadzīgās izolācijas noņemšana no spirālēm un pareiza aukstumaģenta uzlādes nodrošināšana ļauj spirālēm absorbēt un izkliedēt siltumu bez slodzes un papildu enerģijas patēriņa.

No otras puses, ja jūs nolaidīgi izturaties pret savu siltumsūkni, jūs būtībā notiesājat to uz slodzi, absorbējot un izkliedējot siltumu caur izolētām spirālēm un spārniem. Tas ne tikai samazinās jūsu invertora siltumsūkņa efektivitāti, bet arī palielinās jūsu rēķinus par elektroenerģiju. Tāpēc piešķiriet prioritāti sava siltumsūkņa apkopei.

Kā veikt iztvaicētāja spoles apkopi

Vienmēr regulāri pārbaudiet siltumsūkņu iztvaicētāja spoles. Pārbaudiet, vai tajos nav pelējuma, pelējuma, netīrumu un gružu, kā arī citu piesārņotāju, kas apdraud optimālu gaisa kondicioniera darbību un veselību. Varat izmantot mīkstu birstīti, lai notīrītu netīrumus no spirālēm un spārniem, un putekļu sūcēju, lai noņemtu noturīgus gružus. Pelējuma un pelējuma vai grūti noņemamu netīrumu gadījumā izmantojiet komerciālu tīrīšanas šķīdumu un rūpīgi izskalojiet spoles.

Pārbaudiet, vai kondensāta novadīšanas tvertnē nav ūdens. Tur kondensācijas tvaiki uzkrājas, saskaroties ar aukstām virsmām. Noņemiet uzkrājušos ūdeni, lai novērstu sistēmas bojājumus.

Noņemiet arī visus kondensāta novadīšanas caurules aizsērējumus. Aizsprostojumus var vienkārši noņemt ar putekļu sūcēju vai izmantot santehnikas čūsku. Iztīriet drenāžas līniju ar atšķaidītu balinātāja šķīdumu, lai likvidētu pelējumu vai pelējumu.

Plānojiet ikgadējas pārbaudes pie profesionāļa. Jūsu gaisa kondicionēšanas sistēma vismaz reizi gadā jāpārbauda profesionālim, lai noteiktu iespējamās problēmas un nomainītu nolietotos filtrus saskaņā ar ražotāja norādījumiem. Ja ir aizdomas par neparastu darbību vai aukstumnesēja noplūdi, novērsiet problēmu un papildiniet aukstumnesēju.

Kā veikt kondensatora spoles apkopi

Gaisa kondicioniera kondensatora spoles kopšana daudz neatšķiras no iepriekš minētajiem iztvaicētāja spoles kopšanas padomiem. Regulāri to tīriet, lai atbrīvotos no netīrumiem, gružiem un citiem piesārņotājiem.

Neaizmirstiet ievērot ražotāja norādījumus. Sāciet, izslēdzot strāvas padevi, iztīriet netīrumus un gružus, izsūciet ar putekļu sūcēju visus iesprūdušos aizsērējumus un izmantojiet komerciālu tīrīšanas šķīdumu, lai likvidētu pelējumu un pelējumu, pēc tam rūpīgi noskalojiet. Neieslēdziet strāvas padevi, kamēr siltummainis nav pilnīgi sauss, citādi mitrums piesaistīs netīrumus.

Plānojiet profesionālas pārbaudes, lai identificētu un novērstu iespējamās problēmas, pirms tās saasinās. Turklāt veiciet profilaktisko apkopi. Kā jau minēts, kondensatora spole atrodas āra blokā, tāpēc pārliecinieties, ka tās apkārtne ir tīra. Tas nozīmē apgriezt veģetāciju, uzstādīt aizsargekrānu, kas neļauj iekļūt netīrumiem un gružiem, un regulāri pārbaudīt, vai nav dzesēšanas šķidruma noplūdes pazīmju.

Ievērojot iepriekš minētos padomus, jūs varēsiet uzturēt gaisa kondicioniera spoles tīras un labā stāvoklī. Protams, ieguvums ir optimāla darbība un mazāks enerģijas patēriņš. Tas arī nodrošinās, ka sistēma nepārstrādāsies un nesabojās priekšlaicīgi.

Apkopojums

Tas ir viss, kas jums jāzina par gaisa kondicioniera iztvaicētāja un kondensatora spoles. Taču atcerieties, ka ne visas gaisa kondicioniera spoles ir vienādas. Ja meklējat gaisa kondicionēšanas sistēmas ar izcilām iztvaicētāja un kondensatora spolēm, mēs labprāt iepazīstināsim jūs ar mūsu produktiem. Mēs esam uzticams gaisa siltumsūkņu piegādātājs ar klientiem visā pasaulē. Zvaniet mums vai sūtiet mums e-pastu, lai uzzinātu vairāk.


 

0
    0
    Grozs
    Jūsu grozs ir tukšs