fbpx

Kāpēc mans siltumsūknis ziemā aizsalst?

Ikviens novērtē siltumsūkņu efektivitāti un daudzpusību, jo tie efektīvi nodrošina gaisa kondicionēšanu vasarā un siltumu ziemā. Tomēr dažkārt uz tiem veidojas ledus, liekot lietotājiem aizdomāties, kāpēc siltumsūkņi aizsalst.

Mēs ne tikai pastāstīsim, kāpēc siltumsūknis ziemā aizsalst, bet arī paskaidrosim, vai tas ir normāli, kad tas jāuzskata par problēmu, kādas ir sekas un kā to var novērst. Turpiniet lasīt, un uzzināsiet, ko darīt, ja siltumsūkņi ziemā aizsalst.


Vai ir normāli, ka siltumsūkņi ziemā pārklājas ar ledu?

Pirmkārt, vai siltumsūknis ziemā var aizsalt? Jā, var. Ir normāli, ka ziemā uz siltumsūkņa ir ledus. Būtībā ārējā bloka aizsalšana ziemā var būt saistīta ar siltumsūkņa darbības sistēmu, kurā aukstuma aģents pārvēršas par gāzi un pēc tam, saskaroties ar ārējo siltummaini, kondensējas. Aukstākā klimatā šis kondensācijas process var viegli izraisīt sasalšanu.

Par laimi, siltumsūkņi ir pieejami ar pretaizsalšanas funkciju, kas novērš šo problēmu. Tā ir ļoti svarīga funkcija, jo īpaši siltumsūkņiem, ko izmanto aukstā klimatā. Siltumsūkņiem ir atkausēšanas cikls, kas automātiski ieslēdzas, kad tiek sasniegta noteikta temperatūra. Tas novērš pilnīgu iekārtas aizsalšanu.

Gaisa siltumsūknis aukstam klimatam ir aprīkots ar temperatūras sensoriem, kas palīdz iedarbināt atkausēšanas funkciju. Tam ir arī taimeris, kas pieprasa, lai kompresors darbotos noteiktu laiku pirms cikla uzsākšanas. Atkarībā no ražotāja šis laiks var būt no 30 minūtēm līdz 2 stundām.

Daži ražotāji konstruē pretaizsalšanas sistēmu tā, ka tā tiek aktivizēta kādu laiku pēc tam, kad sensors signalizē par sala iestāšanos. Citi ražotāji iestata taimeri pēc pēdējā atkausēšanas cikla pabeigšanas, neņemot vērā sensora rādījumu. Lielākā daļa atkausēšanas funkciju nepārsniedz 10 minūšu ilgumu. Patiesībā tas ir vairāk nekā pietiekami ilgs laiks, lai ziemā iedarbinātu aizsalušu siltumsūkni.


Kad aizsaluši siltumsūkņi tiek uzskatīti par problēmu?

Parasti, lai atkausētu ziemā aizsalušu siltumsūkni, ir nepieciešama tikai funkcija pret sasalšanu. Tomēr ir gadījumi, kad ar atkausēšanas ciklu nepietiek, lai tiktu galā ar siltumsūkņa apledojumu ziemā.

Ja ledus uz siltumsūkņa sistēmas saglabājas pārāk ilgi, tas var izraisīt darbības traucējumus vai pat sistēmas mehānisko komponentu bojājumus. Tas nozīmē, ka ne tikai spirāles nespēs izvilkt auksto gaisu no jūsu mājas iekšpuses, bet arī sistēmas siltuma jauda pasliktināsies.

Turklāt siltumsūkņa darbības atstāšana, kad gaiss nevar izplūst cauri ribām, var izraisīt vēl lielākus bojājumus, piemēram, ventilatora lāpstiņu lūzumus, dzesēšanas šķidruma noplūdes un ārējo spirāļu bojājumus.

Ja novērojat šādas pazīmes, problēma var būt saistīta ar siltumsūkni.

  • Gaiss netiek iepludināts ribās.
  • Siltumsūknis ilgstoši ir pilnībā sasalis.
  • Siltumsūkņa augšējā un iekšējā spirāle ir pārklāta ar ledu.
  • Var redzēt, ka uz spoles ir sals, bet atkausēšanas funkcija nav aktivizēta.

Lai izvairītos no šīs problēmas, vislabāk ir izsaukt sertificētu HVAC tehniķi, kas rūpīgi pārbaudīs jūsu mājas siltumsūkņa sistēmu.


Kādas ir siltumsūkņa aizsalšanas sekas ziemā?

Siltumsūkņa apledošana aukstā laikā rada vairākas negatīvas sekas, tostarp:

  • Samazināta efektivitāte: ledus uzkrāšanās uz siltumsūkņa spirālēm bloķē siltuma pārvadi. Tas samazina apkures sistēmas efektivitāti, kā rezultātā palielinās enerģijas patēriņš.
  • Palielinātas ekspluatācijas izmaksas: samazinātās siltuma jaudas dēļ siltumsūknim jāstrādā ilgāk, lai kompensētu samazināto efektivitāti, kā rezultātā palielinās enerģijas rēķini.
  • Bojājumu risks: Atkārtoti sasalšanas un atkausēšanas cikli var sabojāt siltumsūkņa mehāniskās daļas, piemēram, ventilatora lāpstiņas, dzesēšanas šķidrumu un spirāles, kas rada papildu izmaksas.
  • Nepietiekama apkure: Smagos gadījumos, ja veidojas liels apledojums, siltumsūkņa sistēma var pilnībā atslēgties vai apkure var būt nepietiekama, kā rezultātā jūsu mājoklī ir zema temperatūra.
  • Samazināts kalpošanas laiks: Bieža siltumsūkņa sasalšana ziemā un siltumsūkņa sistēmas noslodze saīsina kalpošanas laiku.

Kas izraisa siltumsūkņa aizsalšanu ziemā?

Tālāk sniegsim atbildi uz jautājumu: kāpēc mans siltumsūknis aizvien aizsalst? Patiesībā tam nav viena iemesla, neraugoties uz to, ka siltumsūkņi ir aprīkoti ar atkausēšanas funkciju, kas nodrošina to nevainojamu darbību neatkarīgi no apstākļiem, kādos tie atrodas.

Būtībā ir aptuveni 5 iemesli, kas saistīti ar jautājumu “kāpēc mans siltumsūknis aizsalst”. Tie ir šādi:

Tehniskais defekts

Lai gan siltumsūkņu darbības princips ir vienkāršs, patiesībā tā ir diezgan sarežģīta ierīce ar daudziem kustīgiem komponentiem. Turklāt ārējais bloks visu gadu ir pakļauts diezgan skarbiem laikapstākļiem, īpaši, ja dzīvojat aukstākos reģionos. Tāpēc nav nekāds brīnums, ka kāda siltumsūkņa daļa sabojājas.

Tālāk uzskaitītas dažas tehniskas problēmas, kas var izraisīt siltumsūkņa darbības traucējumus un aizsalšanu ziemas laikā.

  • Zems aukstumnesēja līmenis (aukstumnesēja noplūde): Ja siltumsūkņa dzesēšanas šķidruma daudzums ir nepietiekams, tas nevar absorbēt tik daudz siltuma, cik nepieciešams, tāpēc ļoti aukstā klimatā siltummainis var aizsalt. Turklāt, ja jūsu siltumsūknis ir ražots sen, tajā var būt izmantots freons R-22 – aukstuma aģents, kura izmantošanu EPA ir pārtraukusi.
  • Atkausēšanas vadības plates darbības traucējumi: Šī plate kontrolē atkausēšanas funkcijas reakciju uz siltumsūkņa sasalšanu. Ja tā ir bojāta, tiek traucēts atkausēšanas process un cikla laiks, izraisot siltummaiņa aizsalšanu.
  • Bojāts reversa vārsts: reversa vārsts ir galvenā atšķirība starp gaisa kondicionieri un siltumsūkni. Tā uzdevums ir mainīt dzesēšanas šķidruma plūsmas virzienu, liekot siltumsūknim veikt gan sildīšanas, gan dzesēšanas funkcijas. Ja reversa vārsts ir bojāts, siltumsūknis nevarēs pareizi atkausēties, kad tas sāks sasalt.
  • Bojāti ventilatora motori: ja ventilators ir bojāts un neizpūš pietiekami daudz gaisa uz āra iztvaicētāja spirāli, spirāle aizsalst, izraisot siltumsūkņa apstāšanos.

Bloķēta gaisa plūsma

Galvenais siltumsūkņa darbības principa katalizators ir gaisa plūsma. Tas ne tikai pārvieto uzsildīto gaisu jūsu mājas iekšienē, bet arī pārvieto gaisu no mājas iekšienes uz ārējo vidi. Tāpēc, ja šī gaisa plūsma ir bloķēta, gaiss nevar pietiekami labi izplūst caur iztvaicētāja spirālēm. Rezultātā spoles atdziest līdz neatbilstošai temperatūrai, kā rezultātā siltumsūknis ziemā sasalst. Situācijas, kas izraisa gaisa plūsmas bloķēšanu, ir, piemēram, lapas vai koki ap siltumsūkni. Vēl viena iespēja ir aizsērējis siltumsūkņa sistēmas gaisa filtrs.

Pārāk daudz mitruma

Galvenie elementi, kas jānovērš no siltumsūkņa, ir ūdens uzkrāšanās un liekais mitrums. Tie nav jūsu draugi, tāpēc jums jānovērš jebkādi veidi, kā ūdens var iekļūt siltumsūknī.

Jāizvairās no tādām situācijām kā, piemēram, bojāta notekcaurule, kas ļauj liekajam ūdenim uzliet uz jūsu siltumsūkni, vai ūdens uzkrāšanās siltumsūkņa pamatnē. Tas var ievērojami palielināt iespējamību, ka siltumsūknis ziemā aizsalst.

Tehniskās apkopes trūkums

Lai gan siltumsūkņi ir konstruēti tā, lai tie būtu izturīgi un kalpotu vairāk nekā divas desmitgades, tomēr tiem vismaz reizi gadā ir nepieciešama siltumsūkņu speciālista veikta apkope. Ikgadējā apkope nodrošina, ka siltumsūknis saglabās savu efektivitāti visā tā kalpošanas laikā.

Tehniskās apkopes laikā HVAC tehniķis veiks pilnīgu sistēmas pārbaudi un veiks tādas darbības kā gaisa filtru nomaiņa, ārējo iztvaicētāja spoļu tīrīšana, ventilatoru motoru eļļošana utt.

Izvietošana

Ir ļoti svarīgi, uz kādas bāzes ir uzstādīts siltumsūknis. Tam nevajadzētu stāvēt uz zemes, jo tas var būt pakļauts gruntsūdeņu iedarbībai vai atrasties vietās, kur tajā ieplūst ūdens. Tas var palielināt iespēju, ka siltumsūknis ziemā aizsalst.


Kā salabot siltumsūkni, kas ziemā aizsalst

Ko darīt, ja mans siltumsūknis ziemā aizsalst? Ir vairāki veidi, kā atkausēt siltumsūkņa sistēmu. Tie ir šādi:

  • Pārbaudiet gaisa filtrus. Laba gaisa cirkulācija ir viens no galvenajiem veidiem, kā novērst siltumsūkņa aizsalšanu ziemā. Ja filtrs ir aizsērējis vai netīrs, gaisa plūsma var tikt ievērojami traucēta. Tāpēc pēc vajadzības iztīriet vai nomainiet gaisa filtrus.
  • Pārliecinieties, ka ventilācijas atveres un aukstā gaisa ieplūdes atveres nav aizsegtas. Nenovietojiet mēbeles vai jebkādus priekšmetus pārāk tuvu gaisa ventilācijas atverēm un siltumsūkņa reģistriem. Nenovietojiet arī kastes vai citus priekšmetus to priekšā.
  • Salabojiet bojātās un iztīriet pārplūdušās notekas, pa kurām siltumsūkņa sistēmā nonāk ūdens. Ja notekas aizsērē ar lapām, tās var pārplūst un sasniegt siltumsūkni, izraisot tā aizsalšanu. Ja jūsu mājā nav notekcauruļu, uzstādiet tās, lai ūdens nenokļūtu līdz siltumsūknim.
  • Vēl viena lieta, kas jāpārbauda, ir zemes līmenis. Līmenim vienmēr jābūt vienādam. Vienai daļai nevajadzētu būt augstāk par otru, jo tas var traucēt ledus, kas izkusis atkausēšanas cikla laikā, aizplūšanu. Tas var arī ierobežot gaisa plūsmu, kas veicina ledus veidošanos. Tāpēc vislabāk ir uzstādīt siltumsūkni uz betona plāksnes, kas ir vismaz dažus centimetrus virs zemes.
  • Kad visas šīs darbības ir pabeigtas un siltumsūknis atkal nedarbojas efektīvi, dodieties iekšā un manuāli ieslēdziet ventilatoru termostatā. Ja ventilators dažu minūšu laikā nesāk ražot kvalitatīvu gaisu, problēma var būt saistīta ar ventilatora motoru. Šādā gadījumā vislabāk ir izsaukt HVAC tehniķi.
  • Lai veiktu regulāru tehnisko apkopi, periodiski veiciet siltumsūkņa pārbaudi pie speciālista. Tas palīdzēs novērst apstākļus, kuru dēļ siltumsūkņi ziemā sasalst.

Aizsardzības pasākumi pret salu gaisa siltumsūkņiem ziemas periodā

Sākoties aukstajam ziemas laikam, ir jānovērš ūdens sasalšana gaisa siltumsūkņa sistēmā, lai tas nesasaltu un neizplestos, tādējādi radot sistēmas bojājumus. Lai labāk izmantotu siltumsūkņa sistēmu un izvairītos no siltumsūkņa bojājumiem, siltumsūkņi ir jālieto saskaņā ar gaisa avota siltumsūkņa lietošanas rokasgrāmatu vai instrukcijām. Vienlaikus labi sagatavojieties aizsardzībai pret sasalšanu ziemā, lai nodrošinātu siltumsūkņa sistēmas drošību un normālu lietošanu, izvairoties no sasalšanas radītiem bojājumiem un nevajadzīgiem gaisa siltumsūkņa sistēmas zaudējumiem, ko izraisa elektroenerģijas padeves pārtraukums, ūdens trūkums vai nepareiza ekspluatācija.

Cauruļu izolācija.

Kad apkārtējās vides temperatūra sasniedz sasalšanas punktu, ūdens temperatūra siltumsūkņa ūdens sildītājā strauji pazeminās. Ja netiek veikti pasākumi karstā ūdens cauruļu un atgriezes caurules izolācijai, paātrinās siltuma patēriņš. Gaisa ūdens sildītāji cauruļu izolācijai galvenokārt izmanto izolācijas vati vai poliuretāna putas. Mazās caurules parasti izolē ar izolācijas vati, bet lielās caurules – ar poliuretāna putām.

Pārliecinieties, ka siltumsūkņi ir ieslēgti, kad tie tiek normāli izmantoti.

Siltumsūkņa darbināšana ziemas laikā ne tikai nodrošina, ka gaisa ūdenssildītājs var nodrošināt karstu ūdeni visu dienu, bet arī nodrošina, ka ierīce nesasalst, lai tā varētu pareizi darboties. Gan gaisa siltumsūkņa ūdenssildītāji, gan apkures iekārtas var būt aprīkotas ar automātiskās aizsardzības pret sasalšanu funkciju, ja ziemā ārā ir zema temperatūra.

Ja siltumsūkņi ziemā netiek izmantoti, tie laikus jāiztukšo.

Ja gaisa siltumsūkņa iekārta netiek ekspluatēta ziemā vai tai ir nepieciešamas ilgstošas atslēgšanās, piemēram, bieža elektroenerģijas padeves pārtraukšana un atslēgšanās pa nakti, no sistēmas jāizlaiž ūdens, lai novērstu sasalšanas bojājumus. Un strāvas padeve ir jāizslēdz, pārklājot ierīci ar aizsargvāciņu. Atkārtoti iedarbinot sistēmu, pirms darbības sākuma to rūpīgi pārbaudiet.

Ja ūdens nav novadīts, gaisa siltumsūkņa blokam jāpievieno antifrīzs.

Atbilstoši klientu specifiskajam lietojumam, kad ziemā ir neērti iztukšot un iztukšot ierīcē esošo ūdeni, kā arī gadījumos, kad var tikt atslēgts ūdens vai elektrība, visai apkures sistēmai ar gaisa siltumsūkni jāpievieno antifrīzs. Izvēloties antifrīzu, kā svarīgs parametrs jāņem vērā vietējā minimālā temperatūra.

Sasalušā siltumsūkņa problēmas risināšana

Ja konstatēts, ka gaisa ūdens sildītāja cauruļvads ir aizsalis, bet nav saplaisājis, netrāpiet uz tā un nelejiet uz tā karstu ūdeni. Vienkārši pagaidiet, kamēr tas dabiski atkusīs.


Par SPRSUN siltumsūkņiem ziemai.

Uzņēmums SPRSUN, kas dibināts 1999. gadā, nodrošina dažādus klientus visā pasaulē ar kvalitatīviem siltumsūkņiem lielos apjomos un ir ieguvis reputāciju kā viens no pasaules vadošajiem siltumsūkņu ražotājiem. Mēs izmantojam progresīvas tehnoloģijas, lai pārspētu normas un izgudrotu mūsdienīgus zemas apkārtējās temperatūras siltumsūkņus, kas spēj izturēt skarbus apstākļus, jo īpaši aukstās vietās. Mūsu produkti ir populāri tādos aukstos reģionos kā Somija, Zviedrija, Dānija, Japāna, Japāna, Vācija u. c.

Mūsu siltumsūkņi, kas aprīkoti ar mūsu izstrādāto pretaizsalšanas tehnoloģiju un Panasonic rotējošo kompresoru ar uzlabotu tvaika iesmidzināšanas (EVI) tehnoloģiju, darbojas efektīvi un ātri atkausējas aukstā klimatā, kur apkārtējā temperatūra svārstās no -30⁰C līdz 50⁰C. Ja jums ir nepieciešami augstas kvalitātes siltumsūkņi ar pretaizsalšanas funkciju, meklējiet SPRSUN. Mūsu produkti ir pārbaudīti un apstiprināti dažādās regulējošās organizācijās, piemēram, MCS, ISO, CE, CB, KEYMARK, SAA, CCC un ERP.


SPRSUN siltumsūkņu pretaizsalšanas sistēmu darbības princips

SPRSUN ir patstāvīgi izstrādājis inteliģento PID atkausēšanas vadības režīmu. Atkausēšanas laiks nepārsniedz 20 % no darba cikla. Nosakot apkārtējās vides temperatūru, iztvaicētāja spoles temperatūru un kompresora atgriezenisko gāzu temperatūru, inteliģentais PID atkausēšanas vadības režīms aprēķina temperatūras starpību un uzkrāto kompresora darbības laiku, lai noteiktu iztvaicētāja sasalšanas apstākļus.

Kad atkausēšanas nosacījumi ir izpildīti, automātiski tiek ieslēgts atkausēšanas režīms, lai novērstu atkausēšanas pārpratumus un enerģijas patēriņu, tādējādi uzlabojot visas iekārtas uzticamību un ekonomiju.


Kā darbojas SPRSUN siltumsūkņu atsaldēšanas režīms Latvijas klimatiskajos apstākļos:

 

Projekts – Mārupes novads, Latvija. Iekārtas – SPRSUN Black modelis 16 kW


 

0
    0
    Grozs
    Jūsu grozs ir tukšs