Kas ir siltumsūkņa kondensators?

Siltumsūkņi ir lielisks veids, kā jebkurā gadalaikā palielināt komforta līmeni jūsu mājās. Vai plānojat pāriet uz siltumsūkni vai nesen esat to iegādājies? Nomaiņas procesā ir svarīgi zināt, kā darbojas dažādi komponenti. Šajā rakstā mēs pievērsīsimies kondensatoram, kas ir viena no četrām galvenajām siltumsūkņa sastāvdaļām.
Monobloka sistēmās šis komponents un kompresors ir uzstādīts mājas ārpusē, savukārt split sistēmās tas atrodas iekšējā blokā. Mēs sīkāk pastāstīsim par kondensatora funkciju, nozīmi, apkopi, izmaksām un daudz ko citu. Iedziļināsimies šajā tēmā.

Siltumsūkņa kondensators: definīcija un funkcijas

Siltumsūkņa kondensators “noņem” lieko siltumu no aukstuma aģenta un pārvērš to šķidrumā, ļaujot tam pāriet uz iztvaicētāja pakāpi. Neskatoties uz atšķirīgajām uzstādīšanas vietām monobloka un split sistēmās, visi siltumsūkņa kondensatori darbojas vienādi. Kondensators sastāv no tādām daļām kā vara spirāles, ventilators, kompresors un skapja vadības ierīces. Lai uzlabotu siltuma pārneses procesu, kondensatoram tiek izmantoti arī citi materiāli, piemēram, alumīnijs. Galvenie siltuma pārneses procesa komponenti ir šādi:
Ventilators – kondensatorā siltuma apmaiņu nodrošina ventilators, kas ir vai nu inducēts, vai piespiedu. Tas uzsūc auksto gaisu un izvada karsto gaisu pēc tam, kad tas izgājis cauri spirālei.
Ventilators – šī daļa darbojas kopā ar kompresoru, lai pārvērstu gāzi siltā šķidrumā. Tā arī atkausē siltumsūkņa sastāvdaļas sasalšanas gadījumā.
Kompresors – ir divu veidu kompresori. Rotācijas kompresors un virzuļkompresors. Kompresoram ir svarīga loma kondensatorā; tas piegādā silto šķidrumu uz spirāli uzsildīta gaisa veidā.
Izplešanās vārsts – izplešanās vārsts ir kondensatora daļa, kas samazina dzesēšanas šķidruma spiedienu, lai iztvaicētājs varētu darboties.
Iztvaicētājs – iztvaicētājs pilda ārējā gaisa padeves funkciju.

Siltumsūkņa kondensatora funkcijas

Pārkaršana

Kompresora izejā aukstumnesējs ir optimālā temperatūrā (virs piesātinājuma punkta). Pārsildīšanas process “noņem” lieko siltumu, samazinot tā temperatūru līdz piesātinājuma punktam. Šis process notiek kompresora un kondensatora spoles vidū.

Kondensācija

Pēc piesātinājuma punkta sasniegšanas aukstuma aģents ir gatavs pāriet šķidrā stāvoklī. Tas ir tikai viens no siltuma apmaiņas procesa posmiem. Tomēr tas ir ļoti svarīgs, jo nodrošina vieglu cikla darbību.

Hipotermija

Tā ir kondensatora funkcija pēc aukstumaģenta kondensācijas; aukstumaģentam ir nepieciešama turpmāka dzesēšana. Zemākas dzesēšanas process notiek pie izplešanās vārsta un nodrošina, ka aukstumnesējs paliek šķidrā stāvoklī.

Siltumsūkņa kondensatora materiāli

Materiālam, no kura izgatavoti kondensatori, jābūt izturīgam pret koroziju, jo tie pastāvīgi saskaras ar ledusskapja šķidrumu, vieglam un labi vadošam siltumam. Lielākā daļa sastāvdaļu ir izgatavotas no metāliem. Visizplatītākie varianti ir varš, alumīnijs un nerūsējošais tērauds, jo tie ir efektīvi un ekonomiski izdevīgi.
Siltumsūkņu ražotāji izmanto varu, lai izgatavotu siltummaiņus, kas nodrošina izturību skarbos vides apstākļos. Vara kondensatoru priekšrocība salīdzinājumā ar tērauda kondensatoriem ir tā, ka jums nav jāuztraucas par slikta cinkota pārklājuma neefektivitāti. Daži kondensatoru materiāli:

Varš

Šo materiālu galvenokārt izmanto kondensatora spoles izgatavošanai, jo tam piemīt labas siltumvadītspējas īpašības. Varu var kombinēt ar alumīniju, lai palielinātu izturību pret rūsu.

Nerūsējošais tērauds

No šī materiāla izgatavotos kondensatorus visbiežāk izmanto katlos. Vara siltumvadītspēja ir līdz pat 20 reižu labāka, tāpēc siltumsūkņu kondensatoriem priekšroka tiek dota nerūsējošajam tēraudam.

Misiņa

Līdzīgi kā varš, arī misiņš tiek kombinēts ar tādiem metāliem kā cinks, lai padarītu to izturīgāku pret koroziju. Tas ir krāsains, izturīgs un viegli apstrādājams, tāpēc ir piemērots kondensatoru detaļu izgatavošanai. Šo sakausējumu izgatavo, sajaucot varu un cinku.

Alumīnija

Šis materiāls ir populārs, jo ir ekonomisks, izturīgs un pārstrādājams. Pats par sevi tas reti tiek izmantots siltumsūkņu ražošanā. Drīzāk to izmanto kopā ar varu kondensatora spoles kondensatoriem, lai uzlabotu izturību pret koroziju.

Kondensatoru tīrīšanas priekšrocības

Tīru kondensatora sastāvdaļu priekšrocības nevar novērtēt par zemu. Tas ir efektīvs veids, kā nodrošināt visas sistēmas pareizu darbību.

Energoefektivitāte

Siltumsūkņi ir populāri, pateicoties to energoefektivitātei salīdzinājumā ar tradicionālajām apkures sistēmām. Kādēļ nedarīt vairāk un ietaupīt enerģijas izmaksas? Kopas pārslogo kondensatoru, kā rezultātā palielinās enerģijas patēriņš. Tas var ietekmēt kondensatora kalpošanas laiku un siltumsūkņa kopējo veiktspēju.

Lielāks komforts

Siltumsūkņa iekšpuses un ārpuses tīrīšana un apkope ir būtiska, lai uzlabotu gaisa kvalitāti jūsu mājās. Netīrs siltumsūknis var izraisīt nepietiekamu apkuri un dzesēšanu. Pārliecinieties, ka reizi ceturksnī, veicot iekārtas tīrīšanu, iztīrāt kondensatora spoles.

Pagarināts sistēmas darbības laiks

Netīrumu un citu svešķermeņu uzkrāšanās kondensatora spole var laika gaitā ietekmēt visas sistēmas darbību. Tas pārslogo arī citus komponentus, izraisot to bojājumus nolietojuma dēļ. Regulāra tīrīšana un apkope nodrošina sistēmas darbību visā tās kalpošanas laikā.

Augsta veiktspēja

Netīra kondensatora spole ir viens no galvenajiem siltumsūkņa atteices iemesliem. Tas var radīt darbības problēmas; remonts var būt dārgs un laikietilpīgs. Tīra kondensatora spole uzlabo visas sistēmas darbību.


Faktori, kas ietekmē siltumsūkņa kondensatora efektivitāti

Temperatūras izmaiņas – temperatūras starpības palielināšana starp dzesētāju un tvaiku palielina siltuma apmaiņas procesa ātrumu.
Materiāls – Kā minēts iepriekš, kondensatora spoles izgatavošanai izmanto dažādus materiālus. Katram no tiem ir atšķirīgas siltuma apmaiņas īpašības. Vārim ir laba siltumvadītspēja. Šī īpašība ir ļoti svarīga, jo ļauj izmantot maza izmēra kondensatorus.
Kondensatora vide ir vide, kas nodrošina gāzveida stāvokļa pāreju uz šķidru stāvokli ledusskapī. Siltumsūkņos izmanto divus galvenos kondensatora barotnes veidus – gaisu un ūdeni. Ūdens ir visefektīvākais siltumsūkņu kondensatoru medijs.
Kontakts – siltumapmaiņas procesa laikā kondensatora sastāvdaļas saskaras ar gaisa vai ūdens vidi. Jo lielāks kontakts, jo augstāka kondensatora veiktspēja.

Kāds ir augsta spiediena kondensatorā iemesls?

Pastāv dažādas problēmas, kas var traucēt kondensatoram pareizi darboties. Visbiežāk sastopamā problēma ir netīrs un aizsērējis kondensatora spole. Jums ir nekavējoties jārīkojas, lai atrisinātu šo problēmu, jo tā var radīt bojājumus citām siltumsūkņa sastāvdaļām. Daži veidi, kā novērst un novērst šo problēmu, ir šādi: pirmkārt, jums jānodrošina pareiza apkope, iztīrot uzkrātos netīrumus un nomainot bojātās spoles. Varat arī pieaicināt siltumsūkņa speciālistu, lai regulāri tīrītu siltumsūkņa kondensatoru.

Vai siltumsūkņa kondensatori ir remontējami?

Ja jūsu siltumsūkņa kondensators ir bojāts, var novērot tādas pazīmes kā lielāki enerģijas rēķini, pārkaršana, noplūdes un ventilatora atteice. Lielāko daļu no šīm problēmām var novērst ātri, taču dažas ir dārgas un laikietilpīgas. Siltumsūkņa kondensatora remontam nepieciešamas plašas iemaņas, tāpēc, ja šādu iemaņu nav, jums vajadzētu nolīgt profesionāli. Daži kondensatora darbības traucējumi, kas prasa remontu vai nomaiņu, ir šādi:
  • Dīvaini trokšņi darbības laikā
  • Palielināts enerģijas patēriņš
  • Nepietiekama dzesēšana un sildīšana
  • Ekspluatācijas laiks pārsniedz 10 gadus

Kur izvietot siltumsūkņa kondensatoru?

Pārliecinieties, ka siltumsūkņa kondensators ir novietots pareizi, lai nodrošinātu efektīvu gaisa cirkulāciju un siltuma apmaiņu. Tajā jāņem vērā dažādi atrašanās vietas parametri, piemēram, ārā ir ideāli, jo tur ir neierobežota gaisa padeve. Tomēr, lai izvairītos no aizsērēšanas, noņemiet visus krūmus, lapas, kokus utt. Pārliecinieties, ka kondensators ir uzstādīts tālu no tiešiem saules stariem, lai izvairītos no tā sastāvdaļu bojājumiem.

Kāds ir siltumsūkņa kondensatora kalpošanas ilgums?

To, vai siltumsūkņa kondensators darbosies visu tā kalpošanas laiku, nosaka dažādi faktori. Uzturēšana ir galvenais! Turklāt mūsdienu siltumsūkņu zīmoli var kalpot ilgāk nekā vecāki zīmoli.

Siltumsūkņa kondensators pret siltumsūkņa bloku

Starp siltumsūkņa sistēmu un kondensatora komponentu ir būtiskas atšķirības. Siltumsūknis darbojas kā vienota ierīce, bet kondensators ir tā neatņemama sastāvdaļa. Siltumsūkņa sistēma ir ekonomiskāka un energoefektīvāka; atsevišķa kondensatora iegāde var būt mazāk efektīva. Tomēr, lai siltumsūkņa sistēma darbotos pareizi, ir nepieciešams nomainīt vecus vai bojātus kondensatorus.
Siltumsūknis ir dārgāks par kondensatoru, taču sākotnējās izmaksas atmaksāsies ilgtermiņā, jo ietaupīsiet uz enerģijas rēķina. Lai pagarinātu to kalpošanas laiku, abiem ir nepieciešama pienācīga apkope un regulāra tīrīšana. Tomēr pareizi kopts siltumsūknis kalpos līdz pat 20 gadiem, savukārt kondensators kalpos aptuveni 5 gadus mazāk. Siltumsūkņa un kondensatora kalpošanas ilgums ir atkarīgs arī no tā, cik bieži tos izmantojat. Tehnoloģiskā attīstība ir ļāvusi radīt efektīvākus, kompaktākus un videi draudzīgākus siltumsūkņa komponentus.

Secinājums

Siltumsūkņa kondensatora galvenā funkcija ir siltuma nodošana. Visu veidu kondensatori sastāv no vienādām sastāvdaļām, taču tirgū ir pieejami dažādi modeļi. Izvēloties kondensatoru, jāņem vērā jūsu mājas izmērs un atrašanās vieta. Ir svarīgi sazināties ar profesionāļiem, lai veiktu nomaiņu vai remontu, jo tā detaļas ir ļoti sarežģītas.
Pareiza apkope un tīrīšana ir lielisks veids, kā uzlabot siltumsūkņa kondensatora darbību un uzlabot gaisa kvalitāti jūsu mājoklī. SPRSUN piedāvā augstākās kvalitātes siltumsūkņu kondensatorus. Sazinieties ar mums šodien, lai saņemtu ātru cenu piedāvājumu.

0
    0
    Grozs
    Jūsu grozs ir tukšs