Kā pagarināt siltumsūkņa darbības laiku?

siltumsuknis-siltumsūkņa -darbiba

Cik ilgi darbojas siltumsūkņi?

Siltumsūkņi ir neaizstājama ierīce, ar ko daudzi cilvēki visā pasaulē apmierina savas dzesēšanas un apkures vajadzības. Īsāk sakot, siltumsūknis darbojas, pārnesot siltumu no vienas vietas uz citu. Tādējādi aukstajā sezonā tas ievada silto gaisu no ārpuses jūsu mājoklī, bet karstajā sezonā tas ievada silto gaisu no iekštelpām ārā, tādējādi dzesējot jūsu mājokli. Šī dubultā funkcija palielina siltumsūkņu daudzpusību un efektivitāti, kas ir padarījusi tos tik populārus.

Kādēļ ir svarīgs siltumsūkņa kalpošanas laiks?

Ņemot vērā ieguldījumus, kas tiek ieguldīti vienā iekārtā, ir likumsakarīgi uzdot jautājumu: “Cik ilgi darbojas siltumsūkņi?”. Kalpošanas ilgums ļauj novērtēt cenas un vērtības attiecību, lai noteiktu, vai iegādātā iekārta būs slikts vai lielisks ieguldījums. Tas ļaus jums pārvaldīt cerības un labāk plānot turpmākās apkures izmaksas.

Faktori, kas ietekmē siltumsūkņu kalpošanas laiku

Šīs diskusijas neatņemama sastāvdaļa ir faktori, kas norāda siltumsūkņa paredzamo kalpošanas ilgumu. Galvenie no tiem ir šādi:

Siltumsūkņa kvalitāte

Siltumsūkņa kvalitāti nosaka tā konstrukcija un veiktspēja. Tāpat kā jebkura cita mehāniskā izstrādājuma gadījumā, arī šajā gadījumā ir pieejami augstākās kvalitātes zīmoli, kuru reputācija ir balstīta uz konsekventu kvalitatīvu un uzticamu iekārtu ražošanu. Šajos siltumsūkņos tiek izmantoti labākie materiāli, progresīvas tehnoloģijas un pēc tam tiek veikta stingra kvalitātes kontrole.

Tas nebūt nenozīmē, ka visi augstākās klases modeļi izrādīsies labāki par budžeta modeļiem. Tomēr, lai gan cena atspoguļo uzbūves kvalitāti un veiktspēju, pastāv korelācija starp cenu un kalpošanas ilgumu.

Tāpēc jums kā mājokļa īpašniekam vajadzētu koncentrēties uz ilgtermiņa ietaupījumiem, nevis sākotnējām izmaksām, jo īpaši, ja ņemat vērā izdevumus vai remontdarbus, kas var būt nepieciešami lētākam, zemākas kvalitātes siltumsūknim.

Uzstādīšanas kvalitāte

Siltumsūknis var būt galvenais parametrs, bet uzstādīšanas kvalitāte ir otrajā vietā. Nepareiza uzstādīšana saīsina pat vislabāko iekārtu kalpošanas laiku. Pareizā profesionālā uzstādīšanā tiek ņemtas vērā visas mājas īpatnības un iekārtas veiktspēja, un sistēma tiek noregulēta optimālai darbībai, aizsargājot siltumsūkni.

No otras puses, nekvalitatīva paštaisīta uzstādīšana vai nepieredzējis tehniķis var radīt problēmas, piemēram, sliktu elektroinstalāciju, nepareizu izmēru noteikšanu un citas problēmas, kas rada slodzi sistēmai, samazina tās ilgmūžību un ietekmē efektivitāti.

Siltumsūkņa izmantošana

Siltumsūkņa kalpošanas ilgumu būtiski ietekmē arī tas, kā jūs to izmantojat. Piemēram, pastāvīga siltumsūkņa darbināšana maksimālā režīmā pat tad, kad tas nav nepieciešams, sistēmu noslogo un saīsina tās kalpošanas laiku.

No otras puses, ja ilgstoši to neizmantojat un pēc tam pēkšņi ieslēdzat to maksimālajā režīmā, arī pastāv bojājumu risks. Līdzsvars ir izprast jūsu mājas apkures vajadzības un pielāgot sūkni atbilstoši šīm vajadzībām.

Kopšana un uzturēšana

Regulāra apkope un pastāvīgas sistēmas pārbaudes ir ļoti svarīgas, lai siltumsūknis ilgstoši darbotos. Sūknis regulāri jāpārbauda, lai nodrošinātu, ka tā sastāvdaļas ir labā kārtībā un darbojas pareizi. Jāveic tādas darbības kā filtru tīrīšana un bojāto filtru nomaiņa.

Pārbaudiet arī elektriskos savienojumus un aukstumaģenta līmeni, jo visi šie faktori var būtiski ietekmēt siltumsūkņa darbību un kalpošanas ilgumu. Šīs darbības palīdzēs jums pamanīt un novērst nelielas problēmas, pirms tās kļūst par nopietnām problēmām, kas ietekmē sūkņa kalpošanas laiku un veiktspēju.

Siltumsūkņu vidējais ekspluatācijas laiks

Cik ilgi darbojas siltumsūkņi? Vidēji tiek lēsts, ka tie kalpo no 10 līdz 15 gadiem. Tomēr jaunākās tirgū pieejamās iekārtas var kalpot līdz pat 20 gadiem. Atcerieties, ka tie ir vidējie rādītāji, un atkarībā no iepriekš minētajiem faktoriem jūs viegli varat izmantot savu siltumsūkni ilgāk par ražotāja norādīto vidējo kalpošanas laiku.

 

Kā pagarināt siltumsūkņa kalpošanas laiku?

Ko darīt, ja vēlaties pagarināt siltumsūkņa kalpošanas laiku vai nodrošināt, ka tā vidējais kalpošanas laiks nepārsniedz ražotāja norādīto? Lūk, dažas darbības, kas jums palīdzēs to izdarīt:

Veikt regulāras profesionālas pārbaudes

Jūsu siltumsūkņa veiktspēja un kalpošanas laiks ir atkarīgs no regulārām profesionālām pārbaudēm. Pārbaudes var uzskatīt par sava veida iekārtas veiktspējas pārbaudi. Tāpat kā visur citur, arī šeit būtiska nozīme ir pārbaužu kvalitātei. Nepietiek ar to, ka tās vienkārši veicat, ir nepieciešams, lai profesionāļi jūs regulāri apmeklētu.

Viņu pieredze ļauj viņiem pamanīt problēmas, kuras jūs varētu nepamanīt vai pat nepamanīt. Viņiem ir rīki, lai sniegtu pamatīgus ieteikumus, un viņi var novērst problēmas, pirms tās radušās, tādējādi saglabājot sūkņa kvalitāti un pagarinot tā kalpošanas laiku.

Uzturiet sūkņa filtrus labā darba kārtībā

Filtri veic svarīgo funkciju – sijā gaisu, atdalot putekļus un citas daļiņas, kas var būt gaisā. Tas nodrošina, ka gaisā nav šādu daļiņu un tas ir tīrs, kad tas nonāk jūsu mājās. Tā kā filtri darbojas tā, tie aizsērē, pārslogojot visu sistēmu, kas saīsina tās kalpošanas laiku.

Nodrošiniet ventilāciju un brīvu telpu

Pareiza ventilācija ir būtiska siltumsūkņu ilgmūžībai un optimālai darbībai. Pareiza ventilācija novērš pārkaršanu, ļaujot ierīcei elpot. Profesionāla uzstādīšana nodrošina, ka netiek bloķēta ventilācija, un jums jāpārliecinās, ka turpmākās ēkas vai dekori mājā neaizsprosto siltumsūkņus.

Aizsargājiet to no ārējiem faktoriem

Lai gan siltumsūknim ir nepieciešama ventilācija, tas nenozīmē, ka to vajadzētu atstāt pakļautu ārējiem faktoriem, piemēram, ekstremāliem laikapstākļiem. Šādi faktori tikai paātrinās siltumsūkņa nolietošanos un pat rūsēšanu.

Ekstremāli augstas un zemas temperatūras var izraisīt arī plaisu veidošanos, un tādi gruži kā sniegs un kritušas lapas var vēl vairāk sabojāt jūsu iekārtu. Jūs varat izmantot aizsargpārsegus vai vienkārši novietot ierīci ēnainā vietā.

Izvēle starp remontu un nomaiņu

Pēc kāda laika jums būs jāizvēlas starp detaļu remontu vai visas ierīces nomaiņu. Remonts parasti ir labākais risinājums pirmajā reizē. Tomēr, kad tie kļūst pastāvīgi, tie ir kolektīvi dārgāki nekā jaunas ierīces iegāde. Turklāt remonts kopā ar citām novecojošām detaļām samazina efektivitāti un var izraisīt lielākus elektrības rēķinus.

 

Kad jānomaina siltumsūknis?

Tikpat svarīgi kā pagarināt siltumsūkņa kalpošanas laiku ir zināt, kad tas jānomaina. Lai gan gadījumi ir dažādi, dažas pazīmes, kas norāda uz nepieciešamību veikt nomaiņu, ir šādas:

Produktivitātes kritums

Tāpat kā jebkura cita ierīce, kas laika gaitā sāk bojāties, arī siltumsūkņa efektivitāte pēc dažiem lietošanas gadiem var samazināties. Galvenā pazīme ir tā, ka jūs vairs nesaņemat tādu pašu apkures vai dzesēšanas līmeni kā iepriekš. Ja pamanāt, ka jūsu telpās vairs nav tik silts vai vēss, vai arī ir nepieciešams ievērojami ilgāks laiks, lai sasniegtu tādu pašu līmeni kā iepriekš, tā varētu būt zīme, ka jūsu ierīce ir jānomaina.

Skaļas un neparastas skaņas

Bieži vien pat visklusākajās siltumsūkņu sistēmās ir pazīstams troksnis, visbiežāk tas ir pazīstams troksnis. Šis troksnis norāda, ka sistēma darbojas, kā tai vajadzētu. Tomēr, ja pamanāt dīvainus grabošus, čīkstošus vai slīpēšanas trokšņus, tā ir skaidra problēmas pazīme. Visbiežāk šie trokšņi norāda uz to, ka iekšējās sastāvdaļas nepilda savu uzdevumu.

Ierīce visu laiku sabojājas

Ikviena sadzīves ierīce laiku pa laikam sabojājas, bet, ja jums arvien biežāk nākas izsaukt remontstrādnieku, ir pienācis laiks domāt par tās nomaiņu. Pastāvīgs atsevišķu sistēmas daļu remonts nav racionāla pieeja. Turklāt tā samazina ierīces kopējo kvalitāti un efektivitāti.

Nolietots un noplucis izskats

Visbeidzot, norādes var būt tikpat acīmredzamas kā siltumsūkņa sistēmas izskats. Nejauciet nolietotu un noplukušu izskatu ar krāšņumu. Ja jūsu sūknim ir acīmredzamas bojājumu, nolietojuma vai rūsas pazīmes, tas nozīmē, ka tajā ir daudz slēptu problēmu un to var būt piemeklējis vecums. Šāds izskats liecina, ka ir pienācis laiks veikt nomaiņu.

 

Vai ir vērts iegādāties jaunu siltumsūkņa modeli?

Ja jums ir vecāks sūknis, kura lietderīgās lietošanas laiks tuvojas beigām, labāk iegādāties jaunu modeli, nevis turpināt detaļu nomaiņu. Ja iegādājaties siltumsūkņus, meklējiet jaunākos modeļus, ko var atļauties jūsu budžets. Ilgtermiņā tie atmaksāsies.

Jaunākajiem siltumsūkņu modeļiem piemīt nenoliedzams valdzinājums, taču papildus pievilcībai tie bieži vien ir aprīkoti ar modernām tehnoloģijām, kuru mērķis ir enerģijas taupīšana.

Līdzīgi kā tehnoloģiskā attīstība rada ātrākas un jaudīgākas elektroniskās ierīces, inovācijas siltumsūkņu jomā nozīmē, ka mūsdienu iekārtas bieži vien darbojas ar augstāku efektivitāti nekā to priekšgājēji.

Pāreja uz jaunāku modeli var ievērojami samazināt ikmēneša enerģijas rēķinus. Turklāt daudzas valdības un valstis piedāvā atvieglojumus māju īpašniekiem, kas pāriet uz energoefektīvām ierīcēm, kas ir vēl izdevīgāk. Lai gan sākotnējās izmaksas var būt lielākas, ilgtermiņa enerģijas patēriņa un saistīto izmaksu ietaupījums var būt pārliecinošs arguments par labu modernizācijai.

Visu kopā: maksimāli efektīva siltumsūkņa izmantošana

Visa pamatā ir vienkārša patiesība: pastāvīga kopšana un apkope var radīt visas pasaules atšķirības. Tāpat kā jebkura cita vērtīga manta, arī jūsu siltumsūknis ir veiksmīgs, ja tiek regulāri pārbaudīts un uzturēts.

Tagad, veltot nedaudz laika un pūļu, jūs izveidojat pamatu efektīvai darbībai gadiem ilgi. Un atcerieties, ka ieguvums ir ne tikai tā kalpošanas laika pagarināšana, bet arī naudas ietaupījums rēķinos par elektroenerģiju un izvairīšanās no bieža remonta vai priekšlaicīgas nomaiņas izmaksām. Galu galā, nedaudz rūpes, un viss būs kārtībā.


Iesakam arī izlasīt – Izplatīti mīti par siltumsūkņiem

 

0
    0
    Grozs
    Jūsu grozs ir tukšs